Amy McDonald (Glasgow City) trzecim prelegentem na Women’s Football Day!
Akademia Tylko Kobiecego Futbolu Grają z TKF Polska Świat

Amy McDonald (Glasgow City) trzecim prelegentem na Women’s Football Day!

image

Przedstawiamy Wam już trzeciego (po Kristianie Rasmussenie i Monice Grygorowicz) prelegenta Women’s Football Day . Amy McDonald – Head of Youth Development for Glasgow City Football Club.

Piłkarki z Glasgow regularnie co roku występowały w finałowej fazie Ligi Mistrzyń. W ubiegłym roku w tych elitarnych rozgrywkach Szkotki dotarły aż do ćwierćfinału po drodze pokonując między innymi po pamiętnym emocjonującym dwumeczu Medyk Konin.

Amy odpowiada w tym klubie za rozwój młodzieży w akademii. To stanowisko zostało jej powierzone gdy jako zawodniczka przejawiała trenerskie zdolności i ówczesny pierwszy trener Eddie Wolecki Black powierzał jej sporo zadań szkoleniowych. Od tego momentu Amy zarządza programem rozwoju zawierającym wszystkie aspekty szkolenia kobiet od U9 do U17. To od niej zależy prawidłowość i metodyka zajęć treningowych, przestrzeganie protokołów przez trenerów-wolontariuszy, koordynacja i komunikacja z zespołem fizjoterapeutów, trenerów przygotowania fizycznego, tworzenie i zarządzanie edukacją trenerów, a także – co istotne – dbałość o promocję etosu i wartości Glasgow City Ladies FC.

Z całą pewnością prezentacje Amy McDonald w czasie naszego seminarium to będzie arcyciekawy czas dla wszystkich uczestników!

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!