NGP: Sarnowski i Weiss podsumowali mecz UAM – Viking
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

NGP: Sarnowski i Weiss podsumowali mecz UAM – Viking

Kolejne wysokie zwycięstwo w ekstralidze odniosły futsalistki KU AZS UAM Poznań, a tym razem pokonały zespół Viking Aleksandrów Kujawski 22:0. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenerów: Marka Sarnowskiego i Wojciecha Weissa.

– Viking to bardzo młody zespół, a dziewczyny w każdym spotkaniu się uczą i zbierają doświadczenie. Zespół budowany był praktycznie od zera i nie mamy żadnych wzmocnień z zewnątrz. Chcemy z każdego spotkania wyciągać wnioski, gdyż są to dla nas ważne lekcje, po których chcemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Wyniki są może drastyczne, ale nie zrażamy się, gdyż ten zespół cały czas jest rozwijany. W pierwszej połowie zespół zaprezentował się dobrze i starał się cały czas, a taktycznie również nie wyglądało to źle… Aktualnie mamy wąską ławkę rezerwowych, gdyż w zespole jest trochę kontuzji, a cześć starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek pracuje, co powoduje, że nie zawsze jest optymalny skład – mówi w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener zespołu Viking Aleksandrów Kujawski, Marek Sarnowski.

image

– Cały czas pracujemy według określonego cyklu treningów, a efekty widać podczas spotkań ligowych i nie zamierzam nic zmieniać. W weekend mamy wyjazd do Warszawy, a później Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski, które trochę skomplikują nam życie. Zagramy w nich 6-8 spotkań i podejrzewam, że zmęczenie pojawi się w zespole. Taki jest sezon… Krótki, ale bardzo intensywny. Cześć zawodniczek na mecz z Vikingiem dostało wolne lub leczy urazy, gdyż przed nami najważniejsze spotkania sezonu. Jesteśmy liderem i chcemy utrzymać się na tej pozycji – mówi w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener KU AZS UAM Poznań, Wojciech Weiss.

Więcej o meczu

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!