Zbigniew Tyc i Wojciech Weiss podsumowali niedzielny hit Ekstraligi
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Publicystyka Specjalnie dla Nas

Zbigniew Tyc i Wojciech Weiss podsumowali niedzielny hit Ekstraligi

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań wygrały we własnej hali z AZS AWF Warszawa 8:2 i są liderem rozgrywek. Przedstawiamy po meczowe wypowiedzi trenerów: Zbigniewa Tyca i Wojciecha Weissa.

image
Foto: Nasz Głos Poznański

– Wynik spotkania może wskazywać na fakt, że poznanianki zaskoczyły mój zespół i stąd ich wysokie zwycięstwo. Jednak obiektywnie patrząc, tak ułożyło się to spotkanie, a nam zabrakło szczęścia w niektórych sytuacjach. Zwłaszcza przy stanie 4:2 kiedy przejęliśmy inicjatywę i byliśmy bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki… Zabrakło centymetrów, aby piłka wpadła do bramki. Mieliśmy dwie dogodne sytuacje. Wtedy zapewne doprowadzilibyśmy do remisu i sam jestem ciekawy jak dalej wyglądałby ten mecz. Był to kluczowy moment spotkania. Teraz musimy szukać punktów w meczu z Kotwicą Kórnik, a to bardzo trudny rywal – mówi w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener zespołu AZS AWF Warszawa, Zbigniew Tyc.

– Mam nadzieję, ze wynik tego spotkania i nasza postawa to efekt zwyżki formy. Mecz był bardzo ciężki, choć wynik 8:2 tego nie odzwierciedla. Byliśmy bardzo skoncentrowani, a w szczególności w drugiej połowie. Był moment, w którym warszawianki przejęły inicjatywę i zdobyły szybko dwie bramki. Zrobiło się nerwowo, ale wziąłem czas i po rozmowie z zespołem graliśmy lepiej. Do kolejnego spotkania ligowego, w którym naszym rywalem będzie Viking Aleksandrów Kujawski przygotowujemy się normalnie. Zespół jest głodny gry i treningów, a to cieszy – mówi w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener KU AZS UAM Poznań, Wojciech Weiss.

Zapraszamy po więcej o Ekstraligowym hicie

image
Foto: Nasz Głos Poznański

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!