Z 3 miejsca w eliminacjach w miesiąc .. Do MISTRZOSTWA POLSKI!
Futsal kobiet Grają z TKF Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Z 3 miejsca w eliminacjach w miesiąc .. Do MISTRZOSTWA POLSKI!

image

  W niedzielę zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 18. Mistrzem  Polski nie oczekiwanie został Rekord Bielsko Biała.
Jeszce miesiąc wcześniej wyszedł z eliminacji dopiero z 3 miejsca (na 4 zespoły) w grupie.. Nikt nie spodziewał się po Rekordzistkach ugrania czego kolwiek..  Zespół zakasał rękawy i ciężko trenował przez cały miesiąc,  nawet podczas świątecznej przerwy.
Dziewczyny same się moblizowały – to przyniosło skutek. I to jaki!!

image
Trzy strzelczynie trzech bramek w finale. Od lewej: Kubaszek, Nowacka, Kożdoń.

W PIĘĆ KROKÓW DO MISTRZOSTWA

16.01.2016 r.

(8:00) KKP Stomil Olsztyn – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (1:2)
Gole: Skolarz 1, Folek 2

(15:20) MOSiR Siemiatycze – Rekord Bielsko-Biała 0:6 (0:2)
Gol: Szary, Skolarz po 1, Gabzdyl, Kożdoń po 2

Opinia trenera – Tomasz Skowroński: – Myślę, że zagraliśmy mądrze w obu meczach. Chcieliśmy na tych mistrzostwach sprawić niespodziankę. Dostaliśmy się na te mistrzostwa “od kuchni”, ale wyszliśmy tutaj z pierwszego miejsca w grupie. Po dwóch wygranych meczach chcemy, aby ta niespodzianka była dla nas jeszcze większa. I jak to mówią – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Proszę wszystkich, aby trzymali za nas kciuki w jutrzejszym ćwierćfinale.

image
Ćwierćfinał

Awans bielszczanek do 1/4 Mistrzostw!
Faza pucharowa – ćwierćfinały:

Rekord Bielsko-Biała – Bronowianka Kraków 3:2 (1:1, 2:2)
Gole: Gabzdyl, Nowacka, Kubaszek

Opinia trenera – Tomasz Skowroński: – Jestem niezmiernie szczęśliwy ze zwycięstwa i okoliczności wygranej w ćwierćfinale. Decydujący o awansie gol padł równo z syreną kończącą dogrywkę i dostarczył nam wszystkim, chyba włącznie z oglądającymi transmisję internetową, wiele radości. Sam osobiście jeszcze takiej euforii nie doświadczyłem nigdy wcześniej, a przy tym udzieliły się emocje jak – zachowaniem proporcji – przy meczach siatkarzy, czy piłkarzy ręcznych. Natomiast w półfinałach będziemy mieć niebywałą sytuację, wystąpią w nich aż trzy zespoły z naszej grupy eliminacyjnej do Mistrzostw! Sami zagramy z Istebną rewanż za porażkę sprzed tygodni 0:4 w tamtym turnieju. Co się wydarzy – nie wiem. Natomiast jechaliśmy do Siemiatycz z nadzieją na sprawienie niespodzianki, a powoli z „Kopciuszka” stajemy się „czarnym koniem” zawodów.

image
Klaudia Kubaszek - MVP Turnieju

Półfinały:
Rekord Bielsko-Biała – UKS Gimnazjum Istebna 2:2 (0:0, 2:2) rz. karne 3:2
Gol: Skolarz, Kubaszek

Opinia trenera – Tomasz Skowroński: – Po tym spotkaniu słowo „dramaturgia” nabrało dla mnie nowego znaczenia. Powiem tylko, że mnie osobiście zabrakło sił fizycznych i zdolności do racjonalnego myślenia z emocjonalnego wyczerpania tym meczem. Tym bardziej cudem jest, że oba zespoły opuściły boisko o własnych siłach. Powtórzę się – Przyjechaliśmy do Siemiatycz jako teoretycznie najsłabsza drużyna, która weszła do turnieju „od kuchni” i jak już mówiłem wcześniej, jako „Kopciuszek”. Już zrobiliśmy dużo, a możemy zrobić jeszcze więcej!

FINAŁ:
Rekord Bielsko-Biała – Unifreeze Górzno 3:2 (1:1)
Gol: Kożdoń, Kubaszek, Nowacka

Rekordzistki” mistrzyniami Polski !!!

Pomeczowa opinia trenera – Tomasz Skowroński: To jest chyba tylko w piłce nożnej możliwe, aby teoretycznie najsłabszy zespół sięgnął po mistrzostwo! Ale tak po prawdzie, to złoto jest owocem ogromnej i mozolnej pracy wykonanej po 20 grudnia, po eliminacjach w Komprachcicach. Dziewczęta trenowały od tego czasu, mimo świątecznego okresu, nawet po dwa razy dziennie. Potencjał miały już wcześniej, teraz spotkała je za to wszystko zasłużona nagroda. Skoro o nagrodach, Klaudia Kubaszek zasłużyła na statuetkę MVP na 150 procent, z obowiązków kapitańskich wywiązała się również świetnie, niczym Michał Kubiak w reprezentacji siatkarzy podczas decydującego meczu z Niemcami. Osiągnęliśmy wspólnie niesamowity wynik, którego serdecznie dziewczętom gratuluję. Dostarczyliśmy przede wszystkim w fazie pucharowej tylu emocji, że boje się pomyśleć co działo się wśród kibiców oglądających transmisję internetową. Wiem, że nawet całe rodziny zasiadały przed ekranem – w mojej rodzinie nie było inaczej. Z całego serca dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za wszelakie wsparcie! Doprowadziło nas to aż do… MISTRZOSTWA POLSKI ! ! !

Pokonanie Unifreeze Górzno w finale miało dla Rekordu jeszcze jedną wartość.. Rok temu w meczu o 3 miejsce to ekipa z kujawsko-pomorskiego była górą..
Mało kto pamiętał, w Siemiatyczach jak ekipa z Bielska Białej mówiła zaraz po meczu w Gliwicach – Mistrz będzie nasz już za rok!

Jak tu nie kochać kobiecego futsalu?

image

image

image

image

TO ONE ZDOBYŁY MISTRZOSTWO POLSKI
image

image
Przyjaciele: Rekord i Istebna

Skróty decydujących o medalach meczów

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: