Puszcza Niepołomice na Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej halowej juniorek w Skawinie (16.01.2016)
Futsal kobiet Grają z TKF Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska

Puszcza Niepołomice na Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej halowej juniorek w Skawinie (16.01.2016)

image

O godzinie 7:30 na parkingu pod Stadionem Miejskim w Niepołomicach spotkały się dwie seniorskie drużyny Puszczy Niepołomice. Męska wybierała się do Rybnika na mecz sparingowy z Ruchem Chorzów (przegrany 1:2), żeńska na turniej w Skawinie. 
Dziewczyny swoje mecze rozpoczynały w składzie Siwek, Pokorniak, Szczęśniak, Bania i Rogowska na ławce zasiadły dodatkowo Olszewska, Skibowska, Pilarska, Kwiecińska, Rożek, Hyrc i Szlosek. Pierwszym przeciwnikiem Puszczy były piłkarki Piasta Łapanów. Rywalki z dziwną obawą podeszły do koleżanek z Niepołomic, co na pewno  zaskoczyło i po bramkach Patrycji Rogowskiej oraz asystach Natalii Bani Niepołomice wygrywają 2:0.
Następnym rywalem Puszczy był Ekstraligowy Mitech Żywiec. Mecz oddany bez walki rywalkom 3:0 i na tym trzeba zakończyć wywód o tym spotkaniu. Bez walki, bez charakteru i bez punktów.
Kolejna potyczka  to mecz z gospodyniami Piastem Skawina. Mecz wyrównany lecz to Piastunki strzelają pierwszą bramkę. Lecz najwięcej kontrowersji było w ostatnich sekundach. Sędzia postanowił dodać kilka sekund do regulaminowego meczu z powodu na późne zatrzymanie czasu. Usłyszeliśmy syrenę kończącą czas gry, lecz sędzia nakazał grać dalej. W tym czasie Patrycja Rogowska doprowadziła do wyrównania, sędzia mecz zakończył lecz pod naporem gospodarzy zmienił decyzję i ostatecznie Puszcza przegrała drugi mecz.
By zająć III miejsce w grupie zespół potrzebował zwycięstwa z Naramą i porażki Łapanowa z Mitechem. Oba założenia zostały spełnione. Piast został zdemolowany 7:0, a Niepołomiczanki po rzucie rożnym Rogowskiej wykorzystały gapiostwo przeciwniczek i kapitan zespołu Natalia Bania dała szanse walki o V miejsce.
Szansę tą dziewczyny wykorzystały  dopiero w serii rzutów karnych, gdzie Puszcza okazała się lepsza od Victorii Gaj.
Mecze o IX, VII i V miejsce to trzeba podkreślić była jedną wielką dominacją drużyn z terenu Podokręgu Wieliczka. Jedność jaka wywiązała się na trybunach i wzajemne wsparcie oraz doping drużyn z Niepołomic, Łapanowa i Zabierzowa Bocheńskiego dała kolejno zwycięstwa po rzutach karnych Dębu nad Naramą, Piasta nad drugą Skawiną i Puszczy nad Victorią.

image

Tomasz Słaboń (trener Puszczy):Tak jak skończyliśmy rok 2015 tak i zaczęliśmy rok 2016 tzn z uśmiechem na twarzy. Zajmujemy dziś 5 miejsce grając bez starszych dziewczyn oraz innych kluczowych dziewczyn. Nadal pokazujemy, że jest to młoda z perspektywami drużyna. Szkoda meczu z Mitechem, bo uważam, że można było nawiązać z nimi walkę. Osobiście największe wrażenie zrobiła na mnie ekipa z Chorzowa. Widać było, że te dziewczyny nie pierwszy raz grają na hali. Największy plus dziś w moim zespole to PATRYCJA ROGOWSKA wraz z NATALIĄ BANIĄ. To ten duet urządził dziś sobie strzelanie takie jakie od nich wymagam. Wiem, że te dziewczyny potrafią ze sobą grać i dziś to pokazały. Jeden niestety warunek Rogowskiej chce się biegać, a Bańka wykorzystuje 100 % sytuacje, których dziś troszkę miała. W przyszłą sobotę szansa dla dziewczyn które mniej grają by i one miały szanse udowodnić swoją przydatność dla drużyny.”

Końcówca tabela turnieju
1. Mitech Żywiec
2. Gawra Chorzów 
3. Piast Skawina I
4. Piast Wołowice 
5. PUSZCZA NIEPOŁOMICE
6. Victoria Gaj 
7. Piast Łapanów
8. Piast Skawina II
9. Dąb Zabierzów Bocheński 
10. Novi Narama

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!