Puszcza Niepołomice na Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej halowej juniorek w Skawinie (16.01.2016)
Futsal kobiet Grają z TKF Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska

Puszcza Niepołomice na Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej halowej juniorek w Skawinie (16.01.2016)

image

O godzinie 7:30 na parkingu pod Stadionem Miejskim w Niepołomicach spotkały się dwie seniorskie drużyny Puszczy Niepołomice. Męska wybierała się do Rybnika na mecz sparingowy z Ruchem Chorzów (przegrany 1:2), żeńska na turniej w Skawinie. 
Dziewczyny swoje mecze rozpoczynały w składzie Siwek, Pokorniak, Szczęśniak, Bania i Rogowska na ławce zasiadły dodatkowo Olszewska, Skibowska, Pilarska, Kwiecińska, Rożek, Hyrc i Szlosek. Pierwszym przeciwnikiem Puszczy były piłkarki Piasta Łapanów. Rywalki z dziwną obawą podeszły do koleżanek z Niepołomic, co na pewno  zaskoczyło i po bramkach Patrycji Rogowskiej oraz asystach Natalii Bani Niepołomice wygrywają 2:0.
Następnym rywalem Puszczy był Ekstraligowy Mitech Żywiec. Mecz oddany bez walki rywalkom 3:0 i na tym trzeba zakończyć wywód o tym spotkaniu. Bez walki, bez charakteru i bez punktów.
Kolejna potyczka  to mecz z gospodyniami Piastem Skawina. Mecz wyrównany lecz to Piastunki strzelają pierwszą bramkę. Lecz najwięcej kontrowersji było w ostatnich sekundach. Sędzia postanowił dodać kilka sekund do regulaminowego meczu z powodu na późne zatrzymanie czasu. Usłyszeliśmy syrenę kończącą czas gry, lecz sędzia nakazał grać dalej. W tym czasie Patrycja Rogowska doprowadziła do wyrównania, sędzia mecz zakończył lecz pod naporem gospodarzy zmienił decyzję i ostatecznie Puszcza przegrała drugi mecz.
By zająć III miejsce w grupie zespół potrzebował zwycięstwa z Naramą i porażki Łapanowa z Mitechem. Oba założenia zostały spełnione. Piast został zdemolowany 7:0, a Niepołomiczanki po rzucie rożnym Rogowskiej wykorzystały gapiostwo przeciwniczek i kapitan zespołu Natalia Bania dała szanse walki o V miejsce.
Szansę tą dziewczyny wykorzystały  dopiero w serii rzutów karnych, gdzie Puszcza okazała się lepsza od Victorii Gaj.
Mecze o IX, VII i V miejsce to trzeba podkreślić była jedną wielką dominacją drużyn z terenu Podokręgu Wieliczka. Jedność jaka wywiązała się na trybunach i wzajemne wsparcie oraz doping drużyn z Niepołomic, Łapanowa i Zabierzowa Bocheńskiego dała kolejno zwycięstwa po rzutach karnych Dębu nad Naramą, Piasta nad drugą Skawiną i Puszczy nad Victorią.

image

Tomasz Słaboń (trener Puszczy):Tak jak skończyliśmy rok 2015 tak i zaczęliśmy rok 2016 tzn z uśmiechem na twarzy. Zajmujemy dziś 5 miejsce grając bez starszych dziewczyn oraz innych kluczowych dziewczyn. Nadal pokazujemy, że jest to młoda z perspektywami drużyna. Szkoda meczu z Mitechem, bo uważam, że można było nawiązać z nimi walkę. Osobiście największe wrażenie zrobiła na mnie ekipa z Chorzowa. Widać było, że te dziewczyny nie pierwszy raz grają na hali. Największy plus dziś w moim zespole to PATRYCJA ROGOWSKA wraz z NATALIĄ BANIĄ. To ten duet urządził dziś sobie strzelanie takie jakie od nich wymagam. Wiem, że te dziewczyny potrafią ze sobą grać i dziś to pokazały. Jeden niestety warunek Rogowskiej chce się biegać, a Bańka wykorzystuje 100 % sytuacje, których dziś troszkę miała. W przyszłą sobotę szansa dla dziewczyn które mniej grają by i one miały szanse udowodnić swoją przydatność dla drużyny.”

Końcówca tabela turnieju
1. Mitech Żywiec
2. Gawra Chorzów 
3. Piast Skawina I
4. Piast Wołowice 
5. PUSZCZA NIEPOŁOMICE
6. Victoria Gaj 
7. Piast Łapanów
8. Piast Skawina II
9. Dąb Zabierzów Bocheński 
10. Novi Narama

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!