Jak spędzają święta piłkarki #28: Karolina Liberacka (Viking Aleksandrów Kujawski)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF III liga Polska Publicystyka Wywiady

Jak spędzają święta piłkarki #28: Karolina Liberacka (Viking Aleksandrów Kujawski)

image

Jak wyglądają Twoje Święta?
Święta jest czas który poświęcam głównie rodzinie.  Mam trzy starsze siostry które na co dzień  studiują  i pracują, więc z przyjemnością zasiadamy przy wigilijnym stole. Zgodnie z tradycją składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i wręczamy prezenty.

           
Last Christmas’ czy ‘ Bóg się rodzi ‘?
Myślę, że jestem tradycjonalistką, więc zgodnie z naturą bardziej wolę kolędy, niż współczesne świąteczne piosenki. Śpiewanie kolęd razem z całą rodziną sprawia nam wiele zabawy, a przede wszystkim radości.

A są jakieś piłkarskie akcenty?
W mojej rodzinie nie ma sportowców, w tym aspekcie jestem indywidualistką. Na pewno jest wspominanie meczy, bardzo lubię opowiadać śmieszne historie z wydarzeń sportowych. Święta są dniami, kiedy nie zajmuję się piłką, ale intensywnie regeneruję siły na zbliżające się mecze, a tych na pewno nie zabraknie.

A co jest tak naprawdę najważniejsze w tym czasie?
Najważniejsza jest rodzina. Magia świąt udziela się wszystkim. Bawimy się świetnie robiąc całą rodziną pierniki, czy lepiąc pierogi, a tych jest wiele, ponieważ wszyscy je uwielbiamy.
Święta spędzam z rodziną, wspólnie przygotowujemy posiłki, z niecierpliwością oczekujemy pierwszej gwiazdki, a następnie otwieramy prezenty. Bardzo zależy nam dzielić  te dni razem, dlatego też od kilku lat organizujemy mały turniej gry scrable, zwycięzca w nagrodzie otrzymuje wybór następnej gry w którą będziemy grać.  Poza tym czytam książki, oglądam filmy, na co zazwyczaj nie mam czasu.

Gotujesz?
Nie jestem mistrzem gotowania, jednak wspólnie z mamą co roku lepimy pierogi z kapustą i grzybami. W tym roku po raz pierwszy samodzielnie postanowiłam zrobić paszteciki do barszczyku i uważam, że wyszły bardzo smaczne. Jednak największą frajdę  sprawia mi pieczenie ciast, ponieważ jestem wielka fanką deserów!

Czego życzysz naszym czytelnikom?
Życzę im przede wszystkim zdrowia, ponieważ mając  je możemy osiągnąć wszystko, co sobie wymarzymy. Poza tym sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Wyznaczanie nowych celów i wytrwałości w ich realizacji. Oczywiście szampańskiego Sylwestra i  lepszego Nowego Roku! 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!