Jak spędzają święta piłkarki #21: Inga Kania (KS Raszyn / AZS AWF Warszawa)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF I liga Polska Publicystyka Wywiady

Jak spędzają święta piłkarki #21: Inga Kania (KS Raszyn / AZS AWF Warszawa)

image

Jak wyglądają Twoje święta?
U mnie święta spędzamy zawsze w małym gronie. Ja, brat i rodzice. Czasami pojedziemy do dziadków, ale akurat w tym roku zostajemy w domu. Przygotowania zaczynają się już z dobry miesiąc wcześniej, mówię teraz o porządkach przed świątecznych, W tym roku akurat mi się upiekło i ominęło mnie to ze względu na to, że rzadko kiedy mogę pojechać do domu. Wielkie gotowanie i pieczenie jest na głowie mamy. Ja ze względu na moje “zdolności” kulinarne jestem od mieszania, krojenia i ewentualnie smażenia (śmiech)  Do wigilii siadamy
Do wigilii siadamy tradycyjnie jak pojawi się pierwsza gwiazdka, dzielimy się opłatkiem (chociaż szczerze ja za tą tradycją nie przepadam), siedzimy przy stole i rozmawiamy. Mikołaj przychodzi w nocy, także pierwszego dnia świąt znajdujemy pod choinką prezenty. Oczywiście dla Mikołaja zostawiony jest poczęstunek przy choince: szklanka mleka, pierniczek i jabłko.
Pierwszy i drugi dzień świąt spędzamy jedząc, oglądając bajki i Kevina, jedząc, grając w “monopol” czy karty i jeszcze raz jedząc (śmiech).

Co jest dla Ciebie wtedy najważniejsze?
Hmm co jest najważniejsze w tym czasie? Myślę, że możliwość zastanowienia się nad sobą, swoim życiem i czas spędzony z bliskimi.

Gotujesz?
Moje gotowanie nie jest na najwyższym poziomie chociaż z roku na rok jest co raz lepiej. Mamy z mama taki nasz przepis na świąteczne pierniczki i co roku przez dwa miesiące jeszcze po świętach zajadamy się nimi. W te święta nawet część z nich przystroi naszą choinkę.

Czego życzysz naszym czytelnikom?
Czytelnikom chciałabym życzyć jak najwięcej uśmiechu, ciepła rodzinnego, wiary że kolejny rok będzie lepszy od tego 2015, siły i determinacji w spełnianiu swoich marzeń i oczywiście żeby te świąteczne smakołyki nie odbiły się za bardzo na wadze. 
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: