Jak spędzają święta piłkarki #9: Patrycja Matla (Czarni Sosnowiec)
Ekstraliga Polska Publicystyka Wywiady

Jak spędzają święta piłkarki #9: Patrycja Matla (Czarni Sosnowiec)

image

Jak wyglądają Twoje święta?
Wszystko zaczyna się od ubioru choinki i wystrojenia domu, wtedy można poczuć świąteczna atmosferę. Dzień wigilii to ostatnie przygotowania potraw które znajdą się na stole i są częścią rodzinnej tradycji. Nie może obejść się bez pakowania prezentów i strojenia domu. To dzień w którym składam życzenia znajomym, przyjaciołom i swoim najbliższym. Całe Święta spędzam aktywnie, trenuje indywidualnie jednak grzechem byłoby sobie odmówić świątecznych smakołyków.

‘Last Christmas’ czy ‘Bóg się rodzi’?
Obie piosenki kojarzą się ze Świętami i bardzo mi się podobają,  jednak wybieram Bóg się rodzi ponieważ jest to Polska kolęda którą znam od dziecka i nadal robi na mnie wielkie wrażenie.

Są u Ciebie w domu jakieś piłkarskie akcenty?
Oczywiście, piłkarskie akcenty można na co dzień znaleźć w moim domu.
Co roku w drugi dzień Świąt rozgrywane są mecze Premier League, więc od południa na moim telewizorze nie oglądam nic innego niż właśnie mecze ligi angielskiej.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w tym szczególnym czasie?
Najważniejsze by spędzić Święta w gronie rodzinnym wśród najbliższych oraz spotkać się z tymi osobami z którymi dawno się nie widzieliśmy a mamy okazję ich zobaczyć. Nie pamiętać tylko o sobie, ale również o ludziach samotnych czy takich którzy potrzebują pomocy. Również zapomnieć o problemach i cieszyć się tym czasem który jest wyjątkowy i jest raz w roku.

Jak spędzasz Święta?
Wigilie w tym roku spędzam w domu w gronie najbliższych. Na stole wigilijnym znajdują się tradycyjne świąteczne potrawy czyli ryba, barszcz z uszkami, różnego rodzaju śledzie i inne smakołyki jak moje ulubione makówki. Coroczna tradycja czyli Pasterka o godzinie 00:00. Pozostałe dni świat to spędzenie czasu z rodziną, odwiedzanie najbliższych.

Gotujesz?
  Przede wszystkim przygotowuje wraz z mamą potrawy świąteczne, których nie może zabraknąć na naszym stole wigilijnym. Moją specjalnością są makówki które są ulubioną przekąską mojej rodziny  z mnóstwem bakalii, mocno nasączoną bułką w mleku z dodatkiem prawdziwej wanilli.

Masz jakieś życzenia dla naszych czytelników?
Czytelnikom życzę przede wszystkim zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym. Mnóstwo powodów do uśmiechu na co dzień, samych pogodnych dni oraz by Nowy 2016 rok był dla każdego jeszcze lepszy.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!