Jak spędzają święta piłkarki #9: Patrycja Matla (Czarni Sosnowiec)
Ekstraliga Polska Publicystyka Wywiady

Jak spędzają święta piłkarki #9: Patrycja Matla (Czarni Sosnowiec)

image

Jak wyglądają Twoje święta?
Wszystko zaczyna się od ubioru choinki i wystrojenia domu, wtedy można poczuć świąteczna atmosferę. Dzień wigilii to ostatnie przygotowania potraw które znajdą się na stole i są częścią rodzinnej tradycji. Nie może obejść się bez pakowania prezentów i strojenia domu. To dzień w którym składam życzenia znajomym, przyjaciołom i swoim najbliższym. Całe Święta spędzam aktywnie, trenuje indywidualnie jednak grzechem byłoby sobie odmówić świątecznych smakołyków.

‘Last Christmas’ czy ‘Bóg się rodzi’?
Obie piosenki kojarzą się ze Świętami i bardzo mi się podobają,  jednak wybieram Bóg się rodzi ponieważ jest to Polska kolęda którą znam od dziecka i nadal robi na mnie wielkie wrażenie.

Są u Ciebie w domu jakieś piłkarskie akcenty?
Oczywiście, piłkarskie akcenty można na co dzień znaleźć w moim domu.
Co roku w drugi dzień Świąt rozgrywane są mecze Premier League, więc od południa na moim telewizorze nie oglądam nic innego niż właśnie mecze ligi angielskiej.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w tym szczególnym czasie?
Najważniejsze by spędzić Święta w gronie rodzinnym wśród najbliższych oraz spotkać się z tymi osobami z którymi dawno się nie widzieliśmy a mamy okazję ich zobaczyć. Nie pamiętać tylko o sobie, ale również o ludziach samotnych czy takich którzy potrzebują pomocy. Również zapomnieć o problemach i cieszyć się tym czasem który jest wyjątkowy i jest raz w roku.

Jak spędzasz Święta?
Wigilie w tym roku spędzam w domu w gronie najbliższych. Na stole wigilijnym znajdują się tradycyjne świąteczne potrawy czyli ryba, barszcz z uszkami, różnego rodzaju śledzie i inne smakołyki jak moje ulubione makówki. Coroczna tradycja czyli Pasterka o godzinie 00:00. Pozostałe dni świat to spędzenie czasu z rodziną, odwiedzanie najbliższych.

Gotujesz?
  Przede wszystkim przygotowuje wraz z mamą potrawy świąteczne, których nie może zabraknąć na naszym stole wigilijnym. Moją specjalnością są makówki które są ulubioną przekąską mojej rodziny  z mnóstwem bakalii, mocno nasączoną bułką w mleku z dodatkiem prawdziwej wanilli.

Masz jakieś życzenia dla naszych czytelników?
Czytelnikom życzę przede wszystkim zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym. Mnóstwo powodów do uśmiechu na co dzień, samych pogodnych dni oraz by Nowy 2016 rok był dla każdego jeszcze lepszy.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: