Nicol Wojtas (AZS UŚ Katowice): Moim celem jest rozwój i zdobywanie doświadczenia – jedna z najmłodszych strzelczyń w Ekstralidze Futsalu
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF III liga Publicystyka Wywiady

Nicol Wojtas (AZS UŚ Katowice): Moim celem jest rozwój i zdobywanie doświadczenia – jedna z najmłodszych strzelczyń w Ekstralidze Futsalu

image

Jak skomentujesz mecz z Piastunkami ? 
Ciesze się, że udało nam się wygrać. Byłyśmy zdecydowanie lepszą drużyną miałyśmy wiele niewykorzystanych 100% sytuacji.
GTW Gliwice mimo wszystko dzielnie się broniło im również należą się słowa uznania.
Dla mnie mecz z GTW był o tyle wygodny, że dość dobrze znam ten zespół ponieważ wielokrotnie mierzyłśmy się z nimi jako KKS Katowice między innymi w Kobiecej Lidze Orlika.

Jak się gra w zespole UŚ Katowice?
Gra mi się bardzo dobrze. Wiadomo jestem bardzo młodą i niedoświadczoną zawodniczką czeka mnie wiele nauki. Muszę przyznać, że dość szybko zaaklimatyzowałam się w zespole. Jest mi nieco łatwiej ponieważ z kilkoma dziewczynami z KKS Katowice chodzimy na treningi do AZS UŚ Katowice

Jak się czułaś po debiutanckiej bramce?
Przed meczem rozmawiałam ze swoim trenerem z KKS Katowice, który dziś mi powiedział, że strzelę swoją debiutancką bramkę.
Szkoda tylko bo miałam wiele okazji i przynajmniej mogłam strzelić jeszcze dwie, trzy bramki.
Swoją bramkę chciałam zadedykować naszej kapitan KKS Katowice Marcie Jastrzębskiej, która niestety z powodu kontuzji nie mogła dzisiaj zagrać. Dodam, że Marta ma 14lat i tydzień temu zaliczyła również debiut w ekstralidze futsalu w naszych barwach w meczu z GKS Tychy. Razem z Martą jesteśmy w kadrze AZS UŚ Katowice.

Jak traktujesz grę w Futsal?  Czy priorytetem jest trawa?
Cieszę się, że trener KKS postanowił wysłać nas na treningi do AZS UŚ Katowice. Z tej strony dziękuję trenerowi AZS Panu Aleksandrowi Fangorowi za to, że daje mi szansę gry. Obecnie priorytetem jest gra w futsal, na wiosnę rzecz jasna boiska trawiaste.

Czy się nauczyłaś coś od starszych koleżanek?
Na pewno dziewczyny bardzo mi pomagają z racji mojego wieku i braku doświadczenia.
Bardzo chciałam podziękować swojemu tacie, który bardzo mnie wspiera, a także swojemu trenerowi z KKS Katowice Panu Tomaszowi Nawrockiemu za cierpliwość, indywidualne treningi w klubie fitness gdzie pracuje na co dzień, wiarę, motywujące rozmowy i zaufanie. Jestem im bardzo wdzięczna.

Jakie masz osobiste cele grając w Katowicach ?
Na pewno moim celem jest rozwój i zdobywanie doświadczenia.
Jak będzie to wyglądało w przyszłości czas pokaże. Kto wie może kiedyś będę grała w kadrze Polski (śmiech).

Czego mogę Ci życzyć przed kolejnymi meczami?
Na pewno wielu bramek, zwycięstw oraz dużo zdrowia bo tak naprawdę to ono jest najważniejsze!

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: