Kotwica wygrywa Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015
Futsal kobiet Grają z TKF Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu

Kotwica wygrywa Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015

Kotwica wygrywa Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015

image

Zwycięstwem piłkarek Kotwicy Kórnik zakończył się Mikołajkowy Turniej Orliczek 2015, w którym wystartowało dziesięć zespołów z Poznania i okolic. Podopieczne Dariusza Śmigielskiego w finale po serii rzutów karnych pokonały UKS Uniwersytet Futbolu Poznań.

Dzięki zaangażowaniu dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewy Bąk, ekstraligowych futsalistek AZS UAM Poznań i trenerki reprezentacji Polski U-17 Niny Patalon młode piłkarki z Poznania i okolic mimo zimowej przerwy w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Orliczek zmierzyły się ze sobą w Mikołajkowym Turniej Orliczek 2015. Zespoły rywalizowały w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 27 na os. Winiary w Poznaniu.

Najpierw w grupach toczyła się zacięta rywalizacja o awans do półfinału, a największym przegranym tej części turnieju była reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Aktualne mistrzynie PLO zremisowały w grupie wszystkie swoje spotkania i pierwsze zwycięstwo odniosły dopiero w spotkaniu o piąte miejsce. Podopieczne Tomasza Woźniaka pokonały gospodarza turnieju 1:0.

Oba półfinały zakończyły się pewnym zwycięstwem faworytów, czyli Kotwicy Kórnik i UKS Uniwersytet Futbolu Poznań. Debiutujący w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Orliczek zespół z Kórnika prowadził z poznaniankami po pierwszej połowie 2:0, ale po zmianie stron podopieczne Niny Patalon doprowadziły do remisu i serii rzutów karnych. Bohaterkom tej loterii była Maja Baranowska, która wybroniła dwa strzały i pomogła Kotwicy wygrać 3:1.

Turniej jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Również na wysokości zadania stanął gospodarz imprezy Zespół Szkół nr 4 z oddziałami sportowymi na os. Winiary z dyrektor Hanną Stankiewicz na czele – mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek, Wojciech Weiss.

Nagrody indywidualne Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:
Najlepsza bramkarka – Maja Baranowska (Kotwica Kórnik)
Najlepsza strzelczyni – Zuzanna Śniegucka (UKS Uniwersytet Futbolu Poznań)
Najlepsza zawodniczka – Dobrosława Skorupska (UKS Uniwersytet Futbolu Poznań)

image

Klasyfikacja końcowa Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:
1. Kotwica Kórnik
2. UKS Uniwersytet Futbolu Poznań
3. Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu
4. UKS PS Gniezno
5. Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa
6. Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu
7-10. Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu (II), Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu

Wyniki spotkań Mikołajkowego Turnieju Orliczek 2015:

Mecz o 5. miejsce
Gmina Dopiew/SP Dąbrowa – Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu 1:0

Półfinały
Kotwica Kórnika UKS PS Gniezno 3:1
UKS Uniwersytet Futbolu PoznańSzkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu 4:1

Mecz o 3. miejsce
Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu UKS PS Gniezno 3:2

Finał
Kotwica Kórnik – UKS Uniwersytet Futbolu Poznań 2:2 (3:1 – rzuty karne)

image

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej liderem Poznańskiej Ligi Orliczek jest drużyna UKS PS Gniezno. Drugie miejsce zajmuje Uniwersytet Futbolu Poznań, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 45. Tuż za podium znajduje się broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Gminy Dopiewo. Organizatorami cyklu są Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Akademia Piłkarska „Uniwersytet Futbolu”, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem rozgrywek jest Biuro Posłanki do PE dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, a patronem medialnym oficjalny serwis miasta poznan.pl i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!