Mecz z UEMem okiem Kresowiaka
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

Mecz z UEMem okiem Kresowiaka

‘Najbardziej żal kibiców, których na nasze mecze przychodziło od 10 do 300 osób. To nasze bogactwo. Bo sport nie jest tylko dla działaczy, dla sponsorów. A w sobotę 26 listopada poważna awaria trakcji elektrycznej spowodowała, że za zgodą drużyny z Poznania, arbitrów udało się przenieść do odległego o 18 km Drohiczyna. Kibice w małej grupce byli na meczu.
Wiedzieliśmy, że AZS UAM to najtrudniejszy przeciwnik w grupie. Niemniej Kresowiak prowadził otwartą grę z poznaniankami. I to przez pewną część meczu zdawało egzamin. Większość siemiatyczanek nie odbiegała pod względem wyszkolenia technicznego od akademiczek. Mecz obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych. W ciągu meczu naliczyłem ok 6 do 7 sytuacji, takich setek, dla Kresowianek. Strata dwóch bramek nie oznaczała, że wynik będzie aż tak wysoki dla gości. Bardziej energiczne ataki, dążących do wyrównania zawodniczek gospodarzy spowodowała, że brakowało akcji w defensywie. I, tutaj widać rękę trenera drużyny przyjezdnej, że AZS umiał z takiego prezentu korzystać. Błyskawiczne kontrataki powodowały, że bramkarkom Majewskiej i Walaszek częściej piłka wpadała do bramki. Niemniej mecz toczył się w dość szybkim tempie. MKS, co było widać, ma potencjał i w starciu z innymi ekipami nie jest bez szans.

Jacek Piotrowski

image

MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze – UAM Poznań 1:10 (0:3) BramkiBeata Cabaj 37 – Laura Czudzińska 13, Adriana Sikora 17, 34, 34, Alicja Zajac 20, 28, Paula Fronczak 28, Hanna Olszańska 30, Marta Kosiorek 33, Agnieszka Grzechowiak 39.

Dla UAM Poznań zagrały: Emilia Krajewska, Dominika Dewicka – Alicja Busza, Alicja Zając, Marta Kosiorek, Laura Czudzińska, Hanna Olszańska, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Adriana Sikora, Patrycja Zawłocka
Trener Wojciech Weiss.

 
MKS: Marcelina Walaszek, Łucja Majewska, Izabella Kwapiszewska, Justyna Borawska, Zuzanna Zychowicz, Magdalena Dembińska, Sandra Pietrzak, Beata Cabaj, Emilia Wiaderna, Helena Trofimiuk, Dominika Goździk, Oliwa Boguszewska, Weronika Lickiewicz
, Ewa Karpowicz

Trener: Mirosław Radziszewski

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!