Przygotowania do startu Ekstraliga Futsalu Kobiet #5: AZS UAM Poznań
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

Przygotowania do startu Ekstraliga Futsalu Kobiet #5: AZS UAM Poznań

image

Już w sobotę 28 listopada KU AZS UAM Poznań meczem wyjazdowym z zespołem MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze rozpocznie nowy sezon Ekstraligi Futsalu kobiet.

Ekstraliga kobiet została zreformowana. W walce o tytuł mistrzyń Polski udział weźmie dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej fazie rozgrywek kluby zmierzą się ze sobą według zasady „każdy z każdym”. Następnie po cztery najlepsze zespoły z obu grupy awansują do fazy play-off, gdzie ma obowiązywać schemat: A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1. Ostateczna rozgrywka o mistrzostwo Polski odbędzie się podczas turnieju Final Four.

AZS UAM Poznań w grupie A zmierzy się z AZS AWF Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze, Vikingiem Aleksandrów Kujawski oraz Kotwicą Kórnik.

W grupie B rywalizować będą natomiast: AZS UJ Kraków, Rolnik B. Głogówek, Gol Częstochowa, GTW Gliwice, AZS UŚ Katowice i GKS Futsal Tychy.

AZS UAM Poznań poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu, które było dalekie od oczekiwań. Przed startem nowej edycji rozgrywek drużyna została mocno przebudowana.

– Przygotowania do pierwszego meczu wchodzą w decydującą fazę. Nastąpiło sporo zmian w składzie. W tym sezonie na pewno w barwach UAM nie zobaczymy między innymi: Sandry Sałaty (koniec kariery), Katarzyny Osiadło (transfer do AZS UW Warszawa), Agnieszki Rezler (kontuzja), Magdaleny Pawłowskiej (koniec kariery) oraz Marioli Żyły, która przeniosła się na MMA.

– Sporo jest też nowych twarzy. Po dwóch latach z Medanu wróciła Alicja Zając. Z Gniezna trafiły też Adriana Sikora, Monika Marczak i Dominika Dewicka. Do zespołu trafiła również, występująca w Pelikanie Łowicz, a w futsalu ostatnio w Częstochowie reprezentantka Polski w futsalu Marta Kosiorek. Kolejne nowe zawodniczki to: Patrycja Zawłocka ze Sparty Daleszyce. Po kontuzji do pełni formy wraca kapitan Adrianna Sypniewska. Jest też sporo młodych i utalentowanych dziewczyn, które jednak muszą jeszcze nabrać doświadczenia i ogrania.

 

Pierwszy mecz przed własną publicznością UAM rozegra dopiero 3 stycznia 2016 roku z zespołem Kotwicy Kórnik. Pierwotnie pierwszy mecz na własnej hali UAM miał rozegrać 12 grudnia z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego ale mecz został przełożony na styczeń gdyż w tym terminie UAM przebywa na prestiżowym Międzynarodowym Turnieju futsalu kobiet w Anglii (Liverpool 11-14.12.2015) gdzie zmierzy się min. z mistrzem Anglii oraz Holandii.

 

Terminarz meczów KU AZS UAM Poznań we własnej hali:

 

 3.1.2016 godzina 18.00 KU AZS UAM – Kotwica Kórnik

 6.1.2016 godzina  17.00 KU AZS UAM – KU AZS UW Warszawa

 9.1.2016 godzina  18.00 KU AZS UAM UAM –MKS  Siemiatycze

 16.1.2016 godzina 18.00 KU AZS UAM – AZS AWF Warszawa

  31.1.2016 godzina 18.00 KU AZS UAM – Viking Aleksandrów Kujawski

 

Serdecznie zapraszamy na mecze w pięknej hali widowiskowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ul. Zagajnikowa 9 (Kampus Morasko).

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!