Przed startem Ekstraligi Futsalu kobiet #3: GTW Gliwice
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

Przed startem Ekstraligi Futsalu kobiet #3: GTW Gliwice

Już 28 listopada będziemy mogli zobaczyć mecz w ramach Ekstraligi Kobiet w Futsalu w Gliwicach. Po długich latach przerwy na parkiet wybiegnie drużyna GTW Futsal Team Gliwice, która od pół roku przygotuje się do udziału w lidze. Będzie to najmłodszy zespół w ogólnopolskiej lidze kobiet, który będzie walczył o mistrzostwo kraju. Zawodniczki to głównie zespół młodzieży U18, który w styczniu tego roku zdobył 8 miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

image

Kilka lat temu honoru Gliwic na arenie ogólnopolskiej broniły zawodniczki Piąteczek Gliwice, które zdobyły wicemistrzostwo Polski, zaraz potem klub przestał istnieć. Ekipa GTW Futsal Team jest budowana spokojnie i małymi krokami, tak aby można było cieszyć się z gry naszych zawodniczek przez długie lata w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Chcemy nawiązać do tradycji PIASTUNEK GLIWICE, grać na dużym i małym boisku” – mówi Darek Opoka trener i pomysłodawca reaktywacji piłki kobiecej
Inauguracja ligi w Gliwicach wypadnie okazale, gdyż na pierwszy mecz GTW będzie gościło aktualne Mistrzynie Polski w Futsalu, czyli AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków. Mecz odbędzie się 28 listopada (sobota) o godzinie 16:00 w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 1. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla rodzin. Centrum zabaw dla dzieci poprowadzą animatorki Stacji Artystycznej Rynek, odbędzie się pokaz tańca oraz , podczas meczu będą rozlosowane nagrody i gadżety naszych sponsorów. Spikerem zawodów będzie Andrzej Sługocki, najlepszy spiker ekstraklasy.

image

Sztab:
Trener: Dariusz Opoka
II trener / kierownik: Krzysztof Hulak
Trener mentalny: Grzegorz Więcław
Trener Bramkarzy : Jarosław Salachna
Fizjoterapeutka: Agnieszka Borowska

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!