TYLKO U NAS! Trener Marcin Kasprowicz komentuje ważniejsze losowanie Mistrzostw Europy (U19)
Euro U17, U19 Publicystyka Specjalnie dla Nas Świat

TYLKO U NAS! Trener Marcin Kasprowicz komentuje ważniejsze losowanie Mistrzostw Europy (U19)

image

   Rozmawialiśmy dziś z selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19 – Marcinem Kasprowiczem o wczorajszych wynikach losowań w Nyonie.

O  Elite Round 2016
Długo czekaliśmy na dzień 13 listopada by dowiedzieć się z kim przyjdzie nam się zmierzyć podczas turnieju eliminacyjnego grupy elitarnej. Pomimo, że zaplanowany dzień losowania w UEFA  nałożył się z godziną rozgrywania meczu towarzyskiego ze Słowacją to  na bieżąco miałem informacje z Nyonu  o losowaniu grup w Elite Round 2016 jak również losowaniu 1 rundy Eliminacji na sezon 2016/2017.
Odnosząc się do rywali, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w  Elite Rond to chciałbym podkreślić, że jest to silna grupa ze zdecydowanym faworytem – Niemkami. Wszyscy doskonale orientujemy się, że reprezentacja Niemiec to Europejska czołówka.  Na pewno dużą niespodziankę sprawiła reprezentacja Azerbejdżanu, która wygrała grupę eliminacyjną 1 rundy pokonując gładko faworyta Belgię aż 3:0. Jako ciekawostkę podam, że tą reprezentację prowadzi  hiszpańska trenerka Patricia Gonzalez i w składzie znajdują się zawodniczki pochodzenia hiszpańskiego. Trzecim rywalem będą gospodynie Irlandki. Jest to silna reprezentacja posiadająca w składzie zawodniczki z bogatym już doświadczeniem reprezentacyjnym. Wszyscy rywale są wyżej rozstawieni od nas, ale nie składamy broni i będziemy walczyć. Wierzę głęboko, że będę miał do dyspozycji wszystkie najlepsze zawodniczki do lat 19 łącznie z zawodniczkami powoływanymi do reprezentacji A oraz zawodniczkami, które były wyeliminowane z gry ze względu na kontuzje. Realnie możemy, punktować na tym turnieju więc wszystko w naszych nogach i głowach.

O eliminacjach Mistrzostw Europy (U19) 16/17
Natomiast sezon 2016/2017 rozpocznie się od święta futbolu kobiecego w Polsce, gdyż zostaliśmy wytypowani jako gospodarz 1 rundy eliminacji Mistrzostw Europy U19.
Rywalkami naszymi będzie reprezentacja Norwegii, Rumunii i Armenii. Grupa ciekawa, w której najwyżej rozstawiona jest Norwegia. To reprezentacja, z którą mieliśmy okazję już konfrontować i wiemy, że to bardzo silna reprezentacja. Mecz z Rumunia wydaję się meczem o awans do Elite Round. Z reprezentacją Armenii jeszcze nie graliśmy więc jesteśmy bardzo ciekawi tego meczu. Na pewno będziemy chcieli zwyciężyć w tym turnieju, jednakże podstawowym zadaniem będzie awans do grupy Elite.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!