UKS PS Gniezno mistrzem jesieni Poznańskiej Ligi Orliczek
Grają z TKF Polska Publicystyka

UKS PS Gniezno mistrzem jesieni Poznańskiej Ligi Orliczek

Drużyna UKS PS Gniezno została mistrzem jesienie Poznańskiej Ligi Orliczek 2015/2016, w której występuje dziewięć najlepszych zespołów z Poznania i okolic. W klasyfikacji strzelczyń prowadzi Dobrosława Skorupska z Uniwersytetu Futbolu Poznań, a zimą zespoły zmierzą się ze sobą w turniejach towarzyskich na hali.

image

Poznańska Liga Orliczek to jedyny tego typu projekt w Polsce, który został zainaugurowany w minionym roku dzięki zaangażowaniu dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewy Bąk, trenera żeńskiej reprezentacji Polski w futsalu Wojciecha Weissa oraz trener młodzieżowej reprezentacji Polski Niny Patalon. W pierwszej edycji PLO wystąpiło ok. 150 dziewczynek, a mistrzowski tytuł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Najlepsze zawodniczki poprzedniej edycji występują teraz w reprezentacji Polski U-15 i są piłkarkami mistrza kraju KKPK Medyk POLOmarket Konin.

Właśnie dobiegła końca runda jesienna, w której rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. W ostatniej serii spotkań zmierzyły się ze sobą najlepsze zespoły ligi. Broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej w Dąbrowie zmierzyła się z wicemistrzem województwa Szkołą Podstawową Nr 45. Poznanianki prowadzone przez Ewelinę Toporek długo nie mogły sobie poradzić z solidną tego dnia obroną rywalek, ale w końcówce Klaudia Bobecka przejęła przed polem karnym piłkę i pewnym uderzeniem wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W ostatniej akcji spotkania Sylwia Krasowską mogła doprowadzić do remisu, ale przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką.  Poznanianki tego dnia wygrały jeszcze mecz ze Szkołą Podstawową Nr 66 3:1 są coraz bliżej wywalczenia miejsca na podium.

Hitem czwartkowej serii spotkań był pojedynek lidera rozgrywek UKS PS Gniezno z drużyną Uniwersytetu Futbolu Poznań, którą prowadzi trenerka młodzieżowej reprezentacji Polski Nina Patalon. Spotkania stało na bardzo wysokim poziomie i zakończyło się remisem 1:1. Tego dnia poznanianki wysoko pokonały jeszcze rezerwy SP 45 i SP 6.

Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i rozwijanie piłkarskich talentów, których mamy tutaj sporo. Należy podkreślić, że najlepsze dziewczyny występujące w Poznańskiej Lidze Orliczek tworzą trzon Kadry Wielkopolski ZPN – mówi trenerka Nina Patalon.

Z dobrej strony prezentuje się również drużyna Kotwicy Kórnik, która dołączyła do rozgrywek w trakcie sezonu i wygrała trzy swoje ostatnie mecze. – Chcemy, aby w rozgrywkach wystartowała jak największa ilość zespołów, także zapraszamy jeszcze zainteresowany szkoły lub kluby do przesyłania zgłoszeń na adres e-mail poznanska-liga-orliczek@wp.pl mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek Wojciech Weiss.

W przerwie zimowej zespoły występujące w Poznańskiej Lidze Orliczek zmierzą się ze sobą w dwóch turniejach halowych, a do rywalizacji na Orlikach wrócą w marcu. Organizatorzy rozgrywek zapraszają dziewczynki na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej dziewcząt, które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego w Poznaniu.

image

image

image

Organizatorami cyklu są Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Akademia Piłkarska „Uniwersytet Futbolu”, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem rozgrywek jest Biuro Posłanki do PE dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, a patronem medialnym oficjalny serwis miasta poznan.pl i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

image

Wyniki ostatnich spotkań Poznańskiej Ligi Orliczek:
(czwartek, 5 listopada 2015 roku)
Uniwersytet Futbolu Poznań – Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) 9:0
Szkoła Podstawowa Nr 66 – Szkoła Podstawowa Nr 45 1:3
Kotwica Kórnik – Szkoła Podstawowa Nr 6 2:1
UKS PS Gniezno – Uniwersytet Futbolu Poznań 1:1
Szkoła Podstawowa Nr 51 – Gmina Dopiewo (SP Dąbrowa) 0:3
Kotwica Kórnik – Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) 2:0
Szkoła Podstawowa Nr 66 – UKS PS Gniezno 1:0
Szkoła Podstawowa Nr 6 – Uniwersytet Futbolu Poznań 0:10
Szkoła Podstawowa Nr 51 – Kotwica Kórnik 0:2
Szkoła Podstawowa Nr 45 – Gmina Dopiewo (SP Dąbrowa) 1:0
Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) – PS Gniezno 1:0
Szkoła Podstawowa Nr 6 – Gmina Dopiewo (SP Dąbrowa) 0:3

image

Tabela Poznańskiej Ligi Orliczek (mecz, punkty bramki)
1. UKS PS Gniezno               9 26 12:6
2. Uniwersytet Futbolu Poznań   8 24 53:7
3. Szkoła Podstawowa Nr 45      7 24 15:3
4. Gmina Dopiewo (SP Dąbrowa)   8 20 11:19
5. Kotwica Kórnik               6 19 12:3
6. Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) 8 18 4:15
7. Szkoła Podstawowa Nr 66      8 17 7:23
8. Szkoła Podstawowa Nr 51      8 12 6:24
9. Szkoła Podstawowa Nr 6       7  9 3:21

image

Klasyfikacja strzelczyń:
1. Dobrosława Skorupska (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 19 bramek
2. Klaudia Wojtkowiak (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 12
3. Nadia Krezyman (Uniwersytet Futbolu Poznań) – 11
4. Nicola Pawłowska (UKS PS Gniezno) – 10
5. Julia Wentland (Uniwersytet Futbolu Poznań), Sylwia Krasowska (Gmina Dopiewo) – 7

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!