Przed startem Ekstraligi Futsalu #1: Polonia Tychy – Co słychać u debiutanta?
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

Przed startem Ekstraligi Futsalu #1: Polonia Tychy – Co słychać u debiutanta?

image

Uruchomienie sekcji futsalowej to kolejny krok w rozwoju klubu KKS Polonia Tychy .
Nasze zawodniczki niejednokrotnie pokazywały, że dobrze sobie radzą również na parkiecie, dlatego umożliwiając im zdobywanie nowych doświadczeń postanowiliśmy spróbować sił w futsalowej Ekstralidze’ – mówi Dawid Kołodziejczyk, prezes Polonii Tychy.
     
   Trenerem sekcji będzie Samuel Jania – współpracujący wcześniej z tyskim klubem, między innymi podczas MMP U14 w Głogówku, gdzie zdobył z nim srebrny medal. To również trener dwóch sekcji młodzieżowych oraz zawodnik GKS Futsal Tychy. Nie jest to osoba znikąd, o czym doskonale wie szefostwo  klubu. – Cieszę się, że mi zaufano. Znam się już trochę czasu z prezesem, tym samym mógł przyglądać się wcześniej mojej pracy, m.in. na turnieju w Głogówku.mówi zainteresowany. Zespół czeka jeszcze sporo pracy, wiele rzeczy jest jeszcze nierozstrzygniętych, jak na przykład skład personalny drużyny. Nie zniechęca to jednak szkoleniowca: – Pierwszy sezon będzie na pewno trudny, nastawiamy się na naukę i sprawianie niespodzianek. Czeka nas niewiele treningów, jednak wspólnymi siłami będziemy chcieli godnie reprezentować miasto i klub – zaznacza.
  Futsalowa Ekstraliga kobiet w tym sezonie podzielona zostanie na dwie grupy: północną i południową. W każdej znajdzie się po 6 zespołów, które grając każdy z każdym w systemie mecz i rewanż walczą o awans do czołowej czwórki. Następnie, jak informowaliśmy już jako pierwszy portal , zespoły te zmierzą się w play-offach “na krzyż”, po których zostanie wyłoniona stawka drużyn biorąca udział w Final Four.
Pierwszy trening nowej sekcji już 12 listopada. Rozgrywki startują w weekend 28-29 listopada i polonistki od razu czeka wyjazdowy mecz z wicemistrzem Polski Rolnikiem Biedrzychowice Głogówek. Pierwsze starcie na Hali Sportowej Tychy odbędzie się już tydzień później – przeciwnikiem będzie AZS UŚ Katowice. Wcześniej prawdopodobnie odbędą się dwa sparingi, o których będziemy informować na bieżąco.

Kamil Hajduk

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!