Być jak Arek Milik, czyli katowicka kuźnia talentów wspiera kobiecy futbol!
Grają z TKF III liga Polska Publicystyka

Być jak Arek Milik, czyli katowicka kuźnia talentów wspiera kobiecy futbol!

image

image

Sztab szkoleniowy pierwszoligowego klubu Rozwój Katowice, klubu który wychował mi. piłkarza  Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Polski – Arkadiusza Milka poprowadził zajęcia kobiecej drużyny KKS Katowice.

W czwartkowe popołudnie stadion Rozwoju opanowały… dziewczyny. A konkretnie – piłkarki KKS-u Katowice. Drużyna występująca na co dzień w I grupie trzeciej ligi śląskiej odbyła przy Zgody pokazowy trening z udziałem sztabu szkoleniowego  Rozwoju Katowice.

Zajęcia z udziałem ponad 20 piłkarek (najstarsza miała 32 lata, najmłodsza… 12) trwały łącznie około półtorej godziny, a zainaugurował je krótką odprawą w szatni trener Mirosław Smyła. Jego asystenci – Tomasz Stranc i Dawid Szulczek – poprowadzili odpowiednio rozgrzewkę i trening taktyczny, „gierka” toczyła się pod okiem Mirosława Smyły, a nad zajęciami dla bramkarki pieczę sprawował oczywiście Marek Kolonko.

KKS, którego piłkarki gościły już tej jesieni na domowych meczach Rozwoju, na pamiątkę przygotował dla katowickiej kuźni talentów  klubową koszulkę z numerem 90 – wymownym, bo nawiązującym do jubileuszu klubowego,  który klub będzie obchodzić za miesiąc.

– W imieniu swoim, rodziców jak i zawodniczek chciałem bardzo serdecznie podziękować zarządowi oraz całemu sztabowi trenerskiemu Rozwoju za piękny gest, jakim było przeprowadzenie treningu dla całego zespołu KKS Katowice na głównej płycie – powiedział trener Tomasz Nawrocki. Cieszę się, że Rozwój bez problemu wyraził zgodę na taką akcję. Szczegóły zostały dopięte bardzo błyskawicznie. Było to dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem. Dziewczyny pomimo bardzo młodego wieku – średnia to około 14 – 15 lat – mogły poczuć smak profesjonalnej piłki nożnej, zobaczyć jak to wygląda z perspektywy bycia zawodowcem. Dziewczyny były bardzo zadowolone i ucieszone, że mogły wziąć udział w tak świetnej inicjatywie. Liczę, że teraz będzie większa mobilizacja na treningach, jak i meczach. Życzę całej drużynie Rozwoju wielu sukcesów i jeszcze raz dziękujemy za możliwość zorganizowania dla nas treningu, który na pewno będzie w pamięci dziewczyn do końca życia i da nowe bodźce do tego, by jeszcze lepiej pracować nad swoimi umiejętnościami.

image

/Źródło,  foto: Rozwój Katowice /

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!