Marcin Kasprowicz: Drzwi do reprezentacji U19 dla wszystkich zawodniczek są otwarte!
Euro U17, U19 Grają z TKF Polska Publicystyka Świat Wywiady

Marcin Kasprowicz: Drzwi do reprezentacji U19 dla wszystkich zawodniczek są otwarte!

Skąd zmiany w kadrze?
Tak wystąpiły trzy zmiany w kadrze w stosunku do  udanego eliminacyjnego Turnieju w Finalandii. Niestety uraz Patrycji Michalczyk podpory linii  obrony okazał się bardzo poważny stąd pojawiły się poszukiwania wartościowych zawodniczek pasujących do zespołu na środek obrony. Szansę otrzymuje dobrze znana Wiktoria Marszewska z KKPK Medyk Konin posiadająca już doświadczenie reprezentacyjne z U15 i U17.  Natomiast absencja w powołaniach Pauliny Dudek i Dominiki Grabowskiej spowodowana jest powołaniami zawodniczek przez  selekcjonera Wojciecha Basiuka do reprezentacji A na mecze Eliminacji Mistrzostw Europy. Szansę zaprezentowania się otrzymują zatem ekstraligowe zawodniczki Mitechu Żywiec prezentujące w ostatnim czasie wysoką formę : Aleksandra Nieciąg i Katarzyna Rozmus.

O jakie pozycję jest Pan spokojny i ma Pan już można powiedzieć zamkniętą selekcję?
Marzeniem moim jest posiadanie, 2-3 zawodniczek równorzędnych na tą samą pozycję. To wzbudza większą rywalizację wśród zawodniczek a co za tym idzie większą motywację do pracy w klubach. Obserwuje zawodniczki na wszystkie pozycje bo tylko ta droga da efekt wymierny w postaci wyselekcjonowania najlepszych piłkarek do reprezentacji. Drzwi do reprezentacji U19 dla wszystkich zawodniczek są otwarte – warunek odpowiedni wiek.

Czy każda zawodniczka grająca w Polsce na dobrym poziomie może być powołana?
Kręgosłup zespołu reprezentacji U19, już dawno został ukształtowany jednakże jeszcze raz podkreślę wszystkie zawodniczki, które będą prezentowały regularnie wysoką formę sportową mają szansę zostać powołane do reprezentacji.

Jakie zawodniczki znajdują się jeszcze ‘na liście bezpośredniej obserwacji’? Jakieś rewolucje?
Nie ma potrzeby dokonywania rewolucji, zwłaszcza po osiągnięciu celu jakim było awansowanie do grupy elitarnej eliminacji mistrzostw Europy. To doskonały czas na dalsze zgrywanie zespołu oraz doskonalenie rozwiązań taktycznych. Małymi krokami przygotowujemy się już do finalnego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w kwietniu 2016r.. Już 13 listopada podczas losowania w Nyonie dowiemy się z kim przyjdzie nam rywalizować, ale na pewno rywale będą z najwyższej półki.

image

W czym najgroźniejsze są Słowaczki? Na jaką zawodniczkę  wśród nich musicie uważać najbardziej?
W kwietniu bieżącego roku mieliśmy okazję dwukrotnie rozegrać mecze towarzyskie, więc rywalki są nam znane. Przypomnę, że odnieśliśmy wysokie zwycięstwo 5:0 i ulegliśmy nieznacznie 1:2. Jak widać na tamtym etapie przygotowań zespoły, różnie zagrały a my nie byliśmy wstanie rozegrać dwóch dobrych meczów. Liczę, że tym razem jeśli zawodniczki nasze będą zdrowe i w dyspozycji na 100% powinniśmy zagrać 2 dobre mecze. Rywalki nie mają wielkiej gwiazdy w zespole, ale to silna ekipa, która konsekwentnie realizuje założenia taktyczne. Warunki fizyczne są mocną stroną tej reprezentacji.

Czy ma Pan przygotowane jakieś nowinki taktyczne? Czy będzie Pan wierny raczej systemowi z eliminacji?
Rozegramy 2 mecze, więc pojawią się nowe rozwiązania taktyczne na miarę możliwości zawodniczek i uwypuklenia indywidualnych mocnych stron.

Jakie plany po Słowacji?
W roku 2015 będzie to ostanie zgrupowanie Reprezentacji U19. Pozostanie podsumowanie roku, analiza i wnioski.

Czy zagracie jakieś towarzyskie spotkania w Polsce?
Podczas losowania listopadowego będziemy uzgadniali z federacjami innych państw mecze towarzyskie na przyszły rok wiec już w niedługim czasie więcej szczegółów będę mógł zdradzić. Na pewno zamierzeniem naszym jest wzięcie udziału w turnieju Kuban Spring w Rosji.

Bardzo dziękuję!  Powodzenia

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!