Poznańska Liga Orliczek: UKS PS Gniezno nowym liderem Poznańskiej Ligi Orliczek
Grają z TKF Polska

Poznańska Liga Orliczek: UKS PS Gniezno nowym liderem Poznańskiej Ligi Orliczek

Trwa zacięta rywalizacja w Poznańskiej Lidze Orliczek 2015/2016, w której występuje ponad 100 młodych piłkarek. Po czwartkowej serii spotkań nowym liderem została drużyna UKS PS Gniezno, a na drugim miejscu są wicemistrzynie województwa ze Szkoły Podstawowej Nr 45 w Poznaniu.

Poznańska Liga Orliczek to jedyny tego typu projekt w Polsce, który został zainaugurowany w minionym roku dzięki zaangażowaniu dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewy Bąk, trenera żeńskiej reprezentacji Polski w futsalu Wojciecha Weissa oraz trener młodzieżowej reprezentacji Polski Niny Patalon. W pierwszej edycji PLO wystąpiło ok. 150 dziewczynek, a mistrzowski tytuł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Najlepsze zawodniczki poprzedniej edycji występują teraz w reprezentacji Polski U-15 i są już piłkarkami mistrza kraju KKPK Medyk POLOmarket Konin.

image

W czwartek rozegrano kolejne dwanaście spotkań ligi, których wyniki zmieniły układ tabeli. Zdecydowanie najlepiej prezentowały się tego dnia dziewczynki z drużyny UKS PS Gniezno, które odniosły dwa zwycięstwa oraz remis i zostały nowym liderem. Udany debiut zaliczyła w rozgrywkach Kotwica Kórnik, a wicemistrzynie województwa ze Szkoły Podstawowej Nr 45 w Poznaniu pokonując dotychczasowego lidera Uniwersytet Futbolu Poznań 4:0 oraz remisując z UKS PS Gniezno i Kotwicą awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsze zwycięstwa odniosła broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Gminy Dopiewo, którą tworzą głównie uczennice ze szkoły w Dąbrowie. – Do każdej serii spotkań przystępujemy w osłabieniu, a dodatkowo w drużynie nastąpiła zmiana pokoleniowa i każde zwycięstwo czy remis są dla nas bardzo cenne. Wspólnie wierzymy, że ciężką pracą przez cały sezon wywalczymy miejsce na podium – mówi nauczyciel i trener Tomasz Woźniak z Dąbrowy.

image

Wiadomo już, że kolejna seria spotkań odbędzie się w czwartek, 5 listopada 2015 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 51 os. Lecha 37 w Poznaniu. Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia na adres e-mail poznanska-liga-orliczek@wp.pl. Ponadto zapraszają na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej dziewcząt, które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego w Poznaniu.

image

Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i pokazujemy, że Orliki są również dla dziewczynek, z których znaczna część prezentuje bardzo wysoki poziom. Na koniec rozgrywek wszystkie uczestniczki otrzymają nagrody, puchary, a najlepsze zespoły dodatkowe pakiety nagród mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek Wojciech Weiss.

image

Organizatorami cyklu są Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Akademia Piłkarska „Uniwersytet Futbolu”, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem rozgrywek jest Biuro Posłanki do PE dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, a patronem medialnym oficjalny serwis miasta poznan.pl i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

image

Wyniki spotkań 2. kolejki Poznańskiej Ligi Orliczek:
Szkoła Podstawowa Nr 51 – Szkoła Podstawowa Nr 66 1:2
Szkoła Podstawowa Nr 45 – Uniwersytet Futbolu Poznań 4:0
Gmina Dopiewo – Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) 1:0
Uniwersytet Futbolu Poznań – Szkoła Podstawowa Nr 51 1:2
UKS PS Gniezno – Gmina Dopiewo 2:1
Szkoła Podstawowa Nr 66 – Kotwica Kórnik 0:5
Szkoła Podstawowa Nr 51 – Szkoła Podstawowa Nr 6 2:2
Szkoła Podstawowa Nr 45 – Kotwica Kórnik 0:0
Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) – Szkoła Podstawowa Nr 6 0:0
Kotwica Kórnika – UKS PS Gniezno 1:2
Gmina Dopiewo – Szkoła Podstawowa Nr 66 2:0
Szkoła Podstawowa Nr 45 – UKS PS Gniezno 0:0

image

Tabela Poznańskiej Ligi Orliczek (mecz, punkty bramki)
1. UKS PS Gniezno               6 22 11:3
2. Szkoła Podstawowa Nr 45      5 16 11:1
3. Uniwersytet Futbolu Poznań   5 14 33:6
4. Szkoła Podstawowa Nr 45 (II) 5 12 3:4
5. Szkoła Podstawowa Nr 66      6 12 5:20
6. Gmina Dopiewo (SP Dąbrowa)   5 11 5:18
7. Szkoła Podstawowa Nr 51      6 10 6:19
8. Kotwic Kórnik                3  7 6:2
9. Szkoła Podstawowa Nr 6       4  6 2:6
10.UKS Pobiedziska              0  0 0:0

Klasyfikacja strzelczyń:
1. Dobrosława Skorupska (Uniwersytet Futbolu Poznań) 12 bramek
2. Nicola Pawłowska (UKS PS Gniezno) 9
3. Klaudia Wojtkowiak (Uniwersytet Futbolu Poznań) 8
4. Nadia Krezyman (Uniwersytet Futbolu Poznań) 5
4. Julia Wentland (Uniwersytet Futbolu Poznań) 5
6. Zofia Rosińska (Szkoła Podstawowa Nr 45) 4

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!