Relacja z inauguracji Ligi She Plays
Futsal kobiet Grają z TKF Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska Publicystyka

Relacja z inauguracji Ligi She Plays

 

W niedzielę w ramach Football People action weeks odbyła się inauguracja ligi She Plays.

Głównym celem akcji #Football People action weeks jest zwalczanie dyskryminacji. My dołączyłyśmy do akcji by jeszcze mocniej zaangażować się w promować kobiecego futbolu, różnorodności i równości w sporcie.
#NOTODISCRIMINATION
#YESTOEQUALITY

Zapraszamy do przeczytania więcej o kampanii:

http://www.farenet.org/campaigns/football-people-action-weeks/

 

W tym sezonie do ligi zgłosiło się 8 drużyn. A oto relacja 1 kolejki!

AZS SGH – Diamenty 3:3

Pierwsze na murawę wybiegły zawodniczki AZSu SGH oraz dziewczyny z Diamentów. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do reprezentantek SGHu i wydawało się, że 3 punkty mają już w kieszeni. Diamenty jednak nie zamierzały się poddać i konsekwentnie atakowały bramkę przeciwniczek przez co udało im się zremisować, strzelając trzecią bramkę w ostatniej minucie spotkania. W rezultacie drużyny podzieliły się punktami.

 

Diamonds United – Czujne Ważki 9:0

W tym samym czasie na boisku obok mecz rozgrywały Czujne Ważki i Diamonds United. Dwie zaprzyjaźnione drużyny zafundowały kibicom prawdziwe piłkarskie emocje. Zaangażowanie z obu stron sprawiło, że widzieliśmy kombinacyjne akcje oraz świetne parady bramkarskie – gratulacje dla Malwiny – bramkarki Czujnych Ważek, która wyciągnęła kilka naprawdę trudnych piłek! Wynik końcowy 9:0, oddaje przewagę DU na boisku, natomiast trzeba przyznać, że Czujne Ważki grały do końca i stworzyły sobie kilka okazji do strzelenia bramki.

 

FC WAW Guns – Reprezentacja TVP 12:0

O godzinie 18.00 rozpoczął się mecz FC WAW Guns z pierwszy raz występującą w lidze Reprezentacją TVP. Zawodniczki FC WAW Guns nie miały litości, strzelając przeciwniczkom aż 12 bramek. „Guns idzie na mistrza! strzeliły 12 bramek, odpowiednio Lemur 5, Iza 4, Holi 2, Ola 1. Mecz był pod absolutną kontrolą drużyny grającej pod przywództwem Agi.” – takie słowa można przeczytać w relacji na fanpage’u Gunsów. Jednak brawa również dla TVP- dziewczyny nie poddały się i walczyły do końca!

 

FC WAW Roses – PW Citi 4:1

Na drugim boisku FC WAW Roses podjęło drużynę PW Citi (czyli połączone zawodniczki Żuczków PW oraz FC Citi Ladies). Mecz był bardzo wyrównany,m ale to zawodniczki Roses były bardziej skuteczniejsze. Hat-trickiem popisała się Ewelina. Ostateczny wynik 4:1.

image

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d