Podsumowanie 6 kolejki mazowieckiej III ligi
Grają z TKF III liga Polska Publicystyka

Szósta kolejka mazowieckiej III ligi to pewne wygrane trójki prowadzących drużyn. Strzelanina w Wyszkowie, ciekawe mecze w Ostrowi Mazowieckiej i Ząbkach. Padło aż 35 goli.

Kolejny raz aż dwanaście goli zaaplikowały swoim rywalkom piłkarki Loczków Wyszków pokonując tym razem Żbika Nasielsk 12:0.
Trener Karol Wołynko miał kłopot z kadrą na to spotkanie. Pięć zawodniczek Loczków brało w tym samym czasie udział w gimnazjalnym turnieju piłki nożnej dziewcząt. Mimo to wygrana przyszła Loczkom łatwo, a wyszkowskie zawodniczki drugi raz w tym sezonie wbiły przeciwniczkom 12 goli (poprzednio w IV kolejce 12:1 pokonały Mazovię Grodzisk Maz.).
Piłkarki z Nasielska w tym sezonie debiutują w III lidze. Widać to było na boisku, gdzie dużo bardziej doświadczone wyszkowianki panowały przez pełne 80 minut. Do przerwy dwie najlepsze snajperki III ligi – Paulina Pokraśniewicz i Natalia Chimkowska strzeliły po trzy gole, do tego siostry Nadaj (Mariola i Karolina) dołożyły po bramce i Loczki prowadziły już 8:0.
Po przerwie najpierw z rzutu karnego trafiła Mariola Nadaj, a potem rozpoczął się „Paula show”. Paulina Pokraśniewicz zdobyła w 9 minut kolejnego hattricka i w sumie w rozgrywkach III ligi ma już na swoim koncie 18 goli! Druga w klasyfikacji jest także zawodniczka Loczków. Natalia Chimkowska ma 9 trafień.
3 października, 10:00 Loczki Wyszków Żbik Nasielsk 12:0 (8:0)

Trzeciej kolejnej porażki doznały piłkarki Królewskich Płock. Tym razem jednak przeciwniczki były „z najwyższej półki” – Wilga Garwolin nie przegrała do tej pory żadnego spotkania, notując komplet zwycięstw.
W 7. minucie meczu sędzia popełnił chyba błąd, nie dyktując karnego dla płocczanek. Daria Kusa była faulowana w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał.
Następna ważna dla przebiegu meczu sytuacja wydarzyła się w 27. minucie meczu, kiedy to bardzo groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Natalia Marciniak z Królewskich, kończąc wyjazd do Garwolina w szpitalu. Dziesięć minut później po ogromnym zamieszaniu garwolinianki zdobywają gola którego autorką jest Kinga Zaczkiewicz.
Druga połowa była także ciekawa i obfitowała w sytuacje podbramkowe z jednej i drugiej strony. W 75. minucie po rzucie wolnym, wykonywanym z 30 metrów w zamieszaniu w polu karnym najchłodniejszą głową wykazała się Monika Luty i zdobywając drugiego gola dla Wilgi przypieczętowała piątą kolejną wygraną piłkarek z Garwolina.
3 października, 11:00 Wilga Garwolin Królewscy Płock 2:0 (1:0)

Nie mają szczęścia do meczów na własnym stadionie piłkarki Mazovii Grodzisk Mazowiecki. Z czterech spotkań na boisku przy Mokronoskich, piłkarki Mazovii nie wygrały żadnego, a jedyny punkt zdobyły w meczu, w którym do przerwy… prowadziły 3:0.
Tym razem grodziszczanki musiały uznać wyższość Tygrysic.
Jużw pierwszej połowie była widoczna przewaga zespołu gości, który trafił do siatki aż sześć razy. Gospodynie odpowiedziały tylko jedną bramką.
Po przerwie gra była dużo bardziej wyrównana, ale i tak zespół z Huty Mińskiej dołożył jeszcze dwa gole. Dorobkiem bramkowym w tym meczu podzieliły się: Paulina Zatorska (3)Katarzyna Liwanowska (2), Natalia Kozik (2) oraz Dominika Materka.
3 października, 12:30 Mazovia Grodzisk Mazowiecki -Tygrys Huta Mińska 1:8 (1:6)

Mimo kolejnego dobrego meczu ostrowianki znów zakończyły mecz bez zdobytego gola. W zeszłym tygodniu uległy 0:1 w Wyszkowie, a w niedzielę 4 października na własnym obiekcie GOSiRkom II Piaseczno 0:3. W obu tych meczach jednak drużyna Ostrovii nie była gorsza od przeciwniczek.
Zawodniczki z Piaseczna miały jednak w składzie doświadczoną Annę Ciupińską. 27-tenia piłkarka grała już w swojej karierze m.in. w AZS PSW Biała Podlaska i Górniku Łęczna – klubach ekstraligowych.
Na tle wielu zawodniczek z pokaźnym stażem zawodniczym ostrowianki nie wyglądały jednak źle. Do przerwy Anna Ciupińska zdobyła jednego gola, ale i gospodynie miały swoje szanse.
Po przerwie w odstępie klilku minut A. Ciupińska trafiła do bramki Joanny Żak dwa razy i w zasadzie było po meczu. Trenerzy (Michał Kacprzak – Ostrovia i Kaja Ożgo – Piaseczno) dokonali po sześć zmian, tak by dać szansę przebywania na boisku mniej ogranym zawodniczkom, m.in. w bramce Ostrovii zadebiutowała Oliwia Kowalczyk.
Po meczu obie drużyny schodziły z boiska z podniesionym czołem. – Porażka z taką drużyną to nie wstyd – mówiły piłkarki z Ostrowi Mazowieckiej.
4 października, 11:00 Ostrovia Ostrów Mazowiecka – GOSiR II Piaseczno 0-3

DAF Płońsk łatwo wygrał z Pogonią Siedlce, strzelając aż sześć goli. Dorobkiem bramkowym podzieliły się: Paulina Bartkowska, która ustrzeliła klasycznego hattricka w 11 minut pierwszej połowy oraz Klaudia Długoszewska, Justyna Skrocka i Oliwia Waśniewska. Honorowego gola dla siedlczanek zdobyła w 35 minucie Eliza Rucińska.
Ważnym wydarzeniem meczu była akcja piłkarek z Płońska, które na rozgrzewkę i przedmeczową prezentację wyszły w koszulkach z napisem „Aniu trzymaj się, jesteśmy z Tobą”. Napis ma podtrzymywać na duchu koleżankę z drużyny- Anię Domżalską, która w poprzedniej kolejce, podczas meczu ze Startem Otwock doznała poważnej kontuzji.
Ania cały mecz spędziła z klubowymi koleżankami na ławce rezerwowych. Życzymy powrotu do zdrowia.
4 października, 11:00 DAF Płońsk Pogoń Siedlce 6:1 (3:1)

Wyrównany mecz zobaczyli kibice na bocznym boisku Dolcan Areny w Ząbkach. Drużyna Startu Otwock w ostatnim meczu zremisowała z zespołem DAF Płońsk, a tym razem podzieliła się punktami z rezerwami Ząbkovii, strzelając gola w ostatniej minucie meczu. Zdobywczynią gola na wagę jednego punktu była Alicja Bartnicka.
Obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale niestety, zawodziła skuteczność.
Ząbkovia zagra najbliższy mecz już w sobotę. Zawodniczki pojadą do Płońska na mecz XI kolejki, która zaplanowana jest na 14 listopada. W najbliższy weekend odbędzie się także zaległy mecz Tygrys Huta Mińska – Wilga Garwolin (niedziela, godz. 11.00).
4 października, 15:30 Ząbkovia II Ząbki Start Otwock 1:1 (1:0)