III Liga: Wilga Garwolin vs Królewscy Płock 2:0
Publicystyka

III Liga: Wilga Garwolin vs Królewscy Płock 2:0

image

W VII kolejce III ligi mazowieckiej kobiet piłkarki Królewskich udały się do Garwolina. Zespół gospodarzy nie przegrał jeszcze ani jednego meczu w tym sezonie więc płocczanki miały przed sobą ciężką przeprawę.
Pierwsza połowa przebiegała w dosyć spokojnym tempie. Pomarańczowe starały się uporządkować grę i narzucić swój styl przeciwniczkom, jednak oprócz przeszkadzających garwolinianek, Królewscy zmagali się jeszcze z jednym rywalem. Była nim niedokładność, która w tym meczu przybrała bardzo duże rozmiary. W pierwszych 40 minutach żaden zespół nie stworzył zbyt dużego zagrożenia pod bramką oponenta, jednak to drużyna Wilgi schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.  W 27 minucie bardzo groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Natalia Marciniak, kończąc wyjazd do Garwolina w szpitalu. W 37 minucie Królewscy stracili gola po rzucie wolnym wykonywanym w pobliżu narożnika pola karnego. Mimo, że Marta Hućko robiła co w jej mocy, broniąc 2 dobitki, gospodynie wbiły w końcu piłkę do bramki z najbliższej odległości. Odnotować należy, że losy meczu mogłyby przebiegać zgoła inaczej gdyby sędzia w 7 minucie podyktował rzut karny po ewidentnym faulu na Darii Kusej.
Druga połowa nie różniła się znacząco od pierwszej, obfitowała w więcej sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony, po których powinny paść gole. Królewscy poprawili trochę skuteczność podań i dzięki temu byli w stanie dłużej utrzymać się przy piłce, jednak nic z tego nie wynikało. Bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystała Angelika Materek uderzając z 8 metrów tuż obok lewego słupka. Przeciwniczki też miały swoje szanse, jednak albo były nieskuteczne albo świetnie w bramce spisywała się Marta Hućko. W 73 minucie znowu zemściły się błędy pomarańczowych w obronie i po rzucie wolnym z 30 metrów i zamieszaniu w polu karnym Wilga zdobyła swoją drugą bramkę.

image

GKS Wilga Garwolin – KS Królewscy Płock 2:0 (1:0)

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Natalia Marciniak (33. Julia Mikołajewska), Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska, Klaudia Łyzińska, Dagmara Świt, Klaudia Stradomska, Daria Nowak (K), Angelika Materek, Daria Kusa

image

Skrót meczu:
https://www.youtube.com/watch?v=fBdSh605F0k

Adam Blidzewski (prezes): Przeżywamy ciężkie chwile w klubie. Próbujemy ustalić w czym leży problem, ale nie jest to takie łatwe. Wydawało nam się przed sezonem, że jesteśmy dobrze przygotowani, ale nasi przeciwnicy mecz po meczu sprowadzają nas na ziemię. Jest to dla nas przykre, ale musimy się z tym pogodzić i wyciągnąć z tej sytuacji jak najwięcej na przyszłość. Do kontuzjowanej Julii Krawczyk dołączyła Natalia Marciniak. Na szczęście okazało się, że więzadła w kolanie nie są zerwane i organizm sam powinien uporać się z urazem. Cały czas mocno wierzymy w dziewczęta, poprawiając dokładność gry i wiarę w siebie możemy z dnia na dzień stać się zupełnie inną drużyną.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: