#PodkarpackiPucharPolski: Sokół gromi Resovie!
Grają z TKF I liga Polska

#PodkarpackiPucharPolski: Sokół gromi Resovie!

image

Puchar Polski Kobiet: Sokółki rozbiły Resovię i awansowały na szczebel międzywojewódzki.

Puchar Polski
Sokół Kolbuszowa Dolna vs Resovia 9:1 (2:1)
Wdowiak (9′), Dobrzańska (23), Kot (47, 59, 62,81), Krysa (75, 89), Sztuka (79) – Pajda (4)

Skład Sokoła: Maziarz – Kaznecka, Sudoł, Olejarczyk, Krystel (46′ Korab) – Bochenek (75′ Sztuka), Motyka (60′ Krysa), Motylska (46′ Kot), Wdowiak (80′ Urban) – Dobrzańska (65′ Rozwód), Mokrzycka.

Sokółki rozpoczęły mecz z animuszem i już w pierwszej minucie zagroziły bramce przeciwniczek ale to Resoviaczki pierwsze cieszyły się z bramki. Już w czwartej minucie po błędzie obrony i fatalnej interwencji debiutującej w bramce w meczu seniorek Asi Maziarz wyszły na prowadzenie. Jednak były to złe miłego początki. Juz pięć minut później po dośrodkowaniu Dobrzańskiej na szesnasty metr celny strzał oddała Iwona Wdowiak lokując piłkę pod poprzeczkę. Ilona Dobrzańska sama poprawiła wynik już kilkanaście minut później po solowej akcji z sporego konta zmieściła piłke obok interweniującej bramkarki rzeszowianek. To dało  piłkarkom gospodyń spokój i pozwoliło kontrolować grę.

Po przerwie worek bramek rozwiązał się za sprawą wprowadzonej do gry Małgorzaty Kot, która swoimi szarżami siała duży niepokój w obronie przyjezdnych. Kolejno wprowadzane młode zawodniczki dokładały swoje pięć groszy skutecznie wykorzystując nadarzające się okazje do zdobycia bramki. Wynik ustaliła Paulina Krysa w ostatniej  minucie gry.

W kolejnej rundzie Sokółki czeka wyjazd do Lublina gdzie zmierzą się ze zwycięską ekipą rozgrywek lubelskiego ZPN tj. Widokiem Lublin.

Foto: Korso Kolbuszowskie

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: