Patalonki mają głos! – Specjalnie dla Naszych czytelników po awansie do Elite Round
Euro U17, U19 Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas Świat Wywiady

Patalonki mają głos! – Specjalnie dla Naszych czytelników po awansie do Elite Round

image

  Tuż po zwycięstwie z reprezentacją Chorwacji (5:0) dającym awans do Elite Round Mistrzostw Europy do lat 17, rozmawialiśmy z podopiecznymi Niny Patalon:

WERONIKA ZAWISTOWSKA (Górnik Łęczna): Mecz nie byl taki łatwy. Chorwatki bardzo walczyły , nam było ciężko strzelić więcej bramek ale nie ważne. Ważne jest to ze mamy awans!
Nastroje są świetne , bardzo dużo spędzamy razem czas jako zespół. Naradzie nie swietujemy. Będziemy dopiero kiedy osiągniemy nasz cel – wyjść z 1 miejsca. Choć bardzo się cieszymy ze już mamy ten awans.  Stać nas na wszystko! Myślę ze damy radę sporać się takiej drużynie jak Anglia choć będzie bardzo ciężko. Na pewno damy z siebie wszystko żeby zdobyć kolejne 3 punkty i wyjść z pierwszego miejsca bo to nam ułatwi w następnej fazie . Każda się tak czuje tutaj. Każda jest tu ważna i potrzebna! A drużynę stać na dużo! Nasz cel to dojść  do Finałów Mistrzostw Europy i do tego zmierzamy.

OLGA SIRANT (Sztorm Gdańsk )
Wiadomo cieszymy się z trzech punktów, lecz mamy mały niedosyt. 
Jeszcze nie mamy czego świętować, trzeba zagrać dobry mecz z Anglią i wyjść z pierwszego miejsca.
Owszem, stać nas na to, będziemy walczyć o wygraną ponieważ mamy duży potencjał i umiejętności. Czuje się częścią drużyny, a wielką drużyną będziemy dopiero po powrocie z Białorusi z medalem na szyi.

KASANDRA PARCZEWSKA (Górnik Łęczna): Mecz uwazam za udany, wygraliśmy 5:0 z Chorwacja i to nas cieszy. Teraz skupiamy się na meczu z Anglia.  Awans mamy, ale interesuje nas wyjscie z pierwszego  miejsca. Stać Nas na to aby pokonać Anglie. Jesteśmy drużyna ze świetnym sztabem szkoleniowym z którym możemy dojść na sam szczyt.  Taki tez mamy postawiony cel – Finały Mistrzostw Europy !

MARCJANNA ZAWADZKA (Sztorm Gdańsk): Wygraliśmy mecz, strzeliłyśmy 5 bramek ale pozostaje mały niedosyt. Nastroje w drużynie są bardzo dobre. Jesteśmy razem na boisku jak i poza nim.  Dużo pracy przed nami. Został nam bardzo ważny mecz z Anglią. Mamy umiejętności żeby zdobyć 3 punkty w tym meczu i wyjść z pierwszego miejsca w grupie. W tej drużynie jest potencjał i będziemy robić wszytko żeby zajść jak najdalej.

ANITA TURKIEWICZ (AZS WROCŁAW):
Po meczu czujemy niedosyt, najważniejsza sa 3 punkty. Nastroje w drużynie sa znakomite, lepsze być nie moge, jestesmy jedna wielka Rodzina.
Czy stac nas aby wygrac z Anglia? Oczywiście, ze stac nas na wygrana.
Czuje sie częścią drużyny, ale wielkie będziemy kiedy wrócimy z Białorusi.

ALEKSANDRA STASIAK (Medyk Konin):
Mecz uważam za dobry , nastroje są bardzo dobre tak jak atmosfera , myślę że stać nas by pokonać taką drużynę jak Anglia.  Wiemy o co gramy i zostawimy całe serce na boisku . Każda z nas jest częścią wielkiej rodziny jaką jesteśmy . Świętować nie ma co teraz ,  nie mozemy spocząć na laurach tylko jeszcze więcej dać z siebie.

KATARZYNA WŁODARCZYK (AZS UW Warszawa): W pierwszym meczu spełniłyśmy wszystkie założenia które dostaliśmy od Trenerki. Mecz z Chorwacja wyglądał troche gorzej pod tym wzgledem, było trochę choasu. Cieszą bramki po dobrych akcjach zespołowych . Oczywiście że stać nas na pokonanie Anglii! Musimy w to wierzyć i każda musi dać z siebie 120%.  Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, nastroje bojowe. Czuje sie częścią zespolu ktory stać na bardzo dużo . Jesteśmy ambitne  i głodne sukcesów . Jednak zdajemy sobie sprawe ze możemy to osiągnąć tylko ciężką , zespołową pracą .

MAŁGORZATA GREC (AZS Wrocław):
Moim zdaniem nie pokazałyśmy do konca na co nas stac. Popełniałyśmy proste błędy ,ktore lepsza druzyna by wykorzystała . Oczywiscie cieszymy sie z wygranej ale wymagamy od siebie jeszcze wiecej. Nastroj w druzynie jest bardzo dobry. Naszym celem jest awans z pierwszego miejsca więc jeśli to się uda to dopiero będziemy świętować . Na razie skupiamy sie na meczu z Anglią.  Oczywiście jesteśmy w stanie wygrać i głęboko w to wierze. Kazda z nas jest częścią tej drużyny. Wielkie będziemy wtedy gdy wrócimy z Bialorusi z medalem.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!