Pierwsza połowa wiosny nie czyni – relacja z meczu Królewscy Płock vs GOSiRki II Piaseczno (1:2)
Grają z TKF III liga Polska

Pierwsza połowa wiosny nie czyni – relacja z meczu Królewscy Płock vs GOSiRki II Piaseczno (1:2)

Pierwsza połowa wiosny nie czyni

image

Po pierwszej porażce w tegorocznych rozgrywkach piłkarki nożnej Królewskich w sobotnie przedpołudnie podejmowały drużynę rezerw Gosirek Piaseczno. Goście przyjechali wzmocnieni kilkoma zawodniczkami z kadry pierwszego zespołu występującego w Ekstralidze, zatem mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.
Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Płocczanki kontrolowały to co działo się na boisku. Tylko jeden raz pozwoliły przeciwniczkom przedrzeć się lewą stroną boiska i zagrozić bramce Marty Hućko. Widać było, że w zespole Piaseczna w linii obrony grały doświadczone zawodniczki, które zapewniały spokój i stabilność. Dlatego też Królewscy mieli problemy, żeby sfinalizować składne akcje z duża liczbą podań. Jednak konsekwentna gra przyniosła swoje owoce w 38 minucie. Grę wznowiła Marta Hućko, kilka podań później futbolówkę pod nogi dostała Daria Nowak, która po wygraniu pojedynku z obrończynią wyłożyła piłkę “na tacy” Angelice Materek. Na przerwę pomarańczowe schodziły więc w świetnych nastrojach, z prowadzeniem i przewagą mentalną.
W drugiej połowie przyjezdni zmienili swoją taktykę i podeszli cały zespołem wyżej. Jednak płocczanki sprytnie wznawiały grę i umiejętnie omijały wysoki pressing rywalek. Niestety po przeniesieniu piłki wyżej, zaczynała się pojawiać nerwowość, podania były niedokładne, decyzje nieprzemyślane przez co nie było możliwości utrzymać piłki dalej od swojej bramki. Wracała ona zatem jak bumerang na połowę płocczanek i zamiast atakować, Królewscy musieli się bronić. Gosirki jedyną groźną sytuację stworzyły w 71 minucie. Jednak wcześniej miały 2 rzuty wolne, przy pierwszym goście wykorzystali gapiostwo obrony i dobili odbitą przez Martę Hućko piłkę, w drugiej sytuacji futbolówka wpadła bezpośrednio po uderzeniu z 40 metrów.
Dwa stracone gole skutecznie odebrały ochotę do gry Królewskim. Do końca spotkania pomarańczowe nie potrafiły zagrozić bramce przeciwniczek i po 80 minutach zeszły z boiska pokonane po raz drugi w tym sezonie.
Za tydzień w sobotę płockie piłkarki czeka wyjazd do Garwolina. Trzymajmy mocno kciuki, aby dziewczęta wróciły na właściwe “tory”.

image

KS Królewscy Płock – Gosirki II Piaseczno 1:2 (1:0)
Bramka: 38′ Angelika Materek

Skrót meczu:
https://www.youtube.com/watch?v=RxxcIwr0opo

KS Królewscy Płock: Marta Hućko- Natalia Marciniak, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska, Angelika Materek, Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska, Daria Nowak (66′ Dagmara Świt), Daria Kusa, Alicja Jankowska (58′ Julia Mikołajewska)

Daria Nowak (skrzydłowa): O ile po pierwszej połowie, w której strzeliłyśmy jako pierwsze bramkę, byłyśmy zadowolone ze swojej gry, to druga część meczu była fatalna. Nie wywiązałyśmy się ze swoich zadań, nie potrafiłyśmy przywrócić kontroli nad spotkaniem. Wkradł się niepokój i masa błędów. Przegrałyśmy drugi mecz z rzędu. Wiemy, że stać nas na zdobywanie 3 puktów i to będziemy chciały udowodnić w przyszłym tygodniu.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: