Najdłuższy Królewski wyjazd. III Liga mazowiecka: Pogoń Siedlce vs Królewscy Płock 1:6
Grają z TKF III liga Polska

Najdłuższy Królewski wyjazd
W deszczową sobotę piłkarki Królewskich wybrały się na najdłuższy w tegorocznych rozgrywkach, dwustukilometrowy wyjazd do Siedlec. Gospodynie należały do outsiderów poprzedniego sezonu, w tym roku także nie szło im najlepiej. Bez strzelonej bramki zajmowały ostatnie miejsce w tabeli.
Wiedzieliśmy, że największym naszym przeciwnikiem będziemy my sami  – powiedział trener dziewcząt Adrian Piankowski. Pracowaliśmy nad tym, aby odpowiednio zmotywować zawodniczki, dotrzeć do ich głów i sprawić aby nie zlekceważyły rywala.
Do 20. minuty tryby mechanicznej pomarańczy działały tak jakby ktoś nasypał między nie piasku.  Nerwy piłkarki z Płocka opanowały dopiero wtedy, gdy w 7. minucie musiały wyjmować piłkę z siatki własnej bramki. Stracony gol podziałał na Królewskie jak zimny prysznic. Z minuty na minutę płocczanki porządkowały swoją grę i znajdowały recepty na wysoko ustawiony zespół przeciwnika. Po 10 minutach Daria Nowak po indywidualnej akcji została sfaulowana w polu karnym i sama wykorzystała “jedenastkę”.  W dalszych fragmentach meczu na palcach jednej ręki można było policzyć sytuacje, w których zespół Pogoni gościł w polu karnym przyjezdnych. Natomiast pomarańczowe co i raz zaczęły stwarzać groźne sytuacje i zamieniać je na bramki. Do przerwy wynik brzmiał 1:3, po dwóch trafieniach Darii Kusej.
W drugiej połowie spotkania Królewscy nie pozwolili już sobie nawet na chwilę słabości. Siedlczanki próbowały przeszkadzać, jednak nie wychodziło im to zbyt dobrze. Czuło się, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty, co pozwoliło na spokojne kontrolowanie gościom wydarzeń boiskowych i wykorzystanie nadarzających się okazji. Dwie z nich na bramki zamieniła Daria Nowak, a jedno trafienie dołożyła Klaudia Stradomska. Tym razem skuteczność była gorsza niż w poprzednich spotkaniach. Sposób gry drużyny z Siedlec powodował, że wiele razy zawodniczki Królewskich biegły same kilkadziesiąt metrów z piłką, jednak szarże kończyły się na bramkarce gospodarzy. Dzięki przepisom, które dopuszczają w III lidze aż 7 zmian, wszystkie piłkarki z ławki rezerwowych, w tym debiutująca Alicja Jankowska, miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności i zebrać nowe doświadczenia.
Kolejny mecz Królewskich, to wyjazd do Ostrowa Mazowiecka, a następnie 26 września o godzinie 11 będziemy mogli obejrzeć piłkarki na Stadionie Miejskim.

MKS Pogoń Siedlce vs  KS Królewscy Płock 1:6 (1:3)
Bramki: 17′, 53′, 68′ Daria Nowak, 29′, 31′ Daria Kusa, 63′ Klaudia Stradomska

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Kinga Lisiewska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Natalia Marciniak (65′ Julia Korga), Klaudia Łyzińska, Dagmara Świt, Angelika Materek, Daria Nowak (70′ Dominika Janicka), Daria  Kusa (55′ Alicja Jankowska), Julia Mikołajewska (41′ Klaudia Stradomska)

Julia Mikołajewska (napastniczka): Naszym celem było wygrać mecz i z takim nastawieniem wyszłyśmy na boisko. Początek jednak nie był dla nas najlepszy. Nie mogłyśmy spokojnie utrzymać piłki, a przeciwnik podszedł do nas bardzo wysoko. Stracona bramka już na samym początku meczu bardzo nas zmotywowała do lepszej gry na boisku.  Zaczęłyśmy stwarzać bardzo groźne sytuacje dla przeciwnika, które z czasem  zamieniłyśmy na bramki. Nasza gra uspokoiła się i praktycznie już do końca spotkania to my kontrolowałyśmy mecz. Bardzo cieszymy się z kolejnej już trzeciej wygranej z rzędu.

Daria Kusa (napastniczka): Cieszę się z tego, że wygraliśmy ten mecz, ale na początku spotkania była duża nerwówka, przez co straciliśmy bramkę. Nie powinnyśmy dopuszczać do takich sytuacji, gramy już ze sobą długo i powinnyśmy sobie z tym radzić. Po bramce Darii Nowak, wyrównującej wynik spotkania, uspokoiłyśmy grę, przez co miałyśmy coraz więcej sytuacji bramkowych i mogłyśmy dokładniej budować nasze akcje. Zdobyliśmy kolejne trzy punkty, a teraz skupiamy się na kolejnym meczu.