Lepsza liga, reaktywacja reprezentacji! Kulisy spotkania o przyszłości kobiecego futsalu w PZPN (9.09.2015)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska

Lepsza liga, reaktywacja reprezentacji! Kulisy spotkania o przyszłości kobiecego futsalu w PZPN (9.09.2015)

image

W spotkaniu 9 września z przedstawicielami klubów Ekstraligi fustalu kobiet PZPN reprezentowali: Bogdan Duraj, Sławomir Pieńkosz i Grzegorz Morkis.
  
Tematem przewodnim była Ekstraliga. I podział zespołów na grupy. Obie strony, nie miały tutaj żadnych zastrzeżeń. Liga futsalu kobiet w sezonie 2015/2016 będzie składała się z dwóch grup. O ktorych już pisaliśmy wcześniej.
Ekstraliga – podział na grupy,  system play off

Dalsze rozmowy dotyczyły raczej kosmetycznych zagdanień, niemniej bardzo ważnych. Ustalenia terminarza rozgrywek, który nie pokrywalby się z rozgrywkami drużyn na trawie.
Pierwsze mecze zaplanowano na 28-29 listopada.
Mecze ligowe toczyłyby sie także podczas rozgrywek Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wówczas zainteresowane kluby, których zawodniczki uczestniczyłyby w turnieju, mecze ligowe mogłyby przenosić na inne terminy

Kluby podniosły temat opłat sędziowskich. Na razie temat o w toku. Niemniej istnieje możliwość, że PZPN weźnmie na siebie 50 procent opłat dla sedziów przez gospodarzy meczów. Sędziowie, a tutaj wskazano podniesienie poziomu sędziowania, będą wyznaczni według kryteriów zamieszkania. Czyli ich dojazdy na mecze mają być najkrótsze, a nawet mogą być to arbitrzy z tej samej miejscowości, w której rozgrywany jest mecz ligowy.

W najbliższym czasie ma być rekatywacja reprezentacji Polski w futsalu kobiet. Zawieszonej od pewnego czasu przez PZPN. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jej trenerem.

    Do 20 września ustalono termina zgłaszania drużyn do esktraligi. Bedący na spotkaniu swoją obecnością potwierdzili faktuczestnictwa swoich drużyn na grę w lidze. Przedstawiciel Polonii Tychy stwierdził, że podział na grupy go interesuje i być może jego drużyna także wystąpi w II grupie. (Polonia dopina sprawy budżetowe)
Z naszych informacji wynika  wynika, że podobną decyzję może podjać Uniwersytet Gdański. Wówczas liga liczyłaby 12 zespołów, po 6 w każdej grupie.
  Ale, jak wspomniałem, oba zespoły mają czas na zgłoszenia do 20 września.

Można dodać , że jest wiele białych plam na mapie Polski, jeśli chodzi o rozgrywki futsalowe. Nie widać tutaj dużych ośrodków, jak Białystok, Olsztyn, Szczecin, Wrocław, Rzeszów, Lublin czy Łódź.

Tematem pobocznym spotkania były sprawy dotyczące organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Ale one zostały oddalone na inny czas. Gdyż dotyczyć będą wybranych przedstawicieli PZPN  z organizatorami MMP.

Jacek Piotrowski

Dawid Gordecki

3 Comments

  • Stachu72 10 września 2015

    Jaka kadra jacy sędziowie za pół kwoty o czym ludzie marzycie,kadry nie będzie bo prezesowi i przewodniczącemu piłki kobiecej to nie na rękę. A trenerem kadry cały czas jest ten sam gościu, bo kadra jest tylko “zawieszona” ale nigdy jej nie odwieszą. Futsal spada co raz niżej.

  • Anonim 11 września 2015

    Futsal kobiecy to” piąte koło u wozu” PZPN, jak chcecie się bawić w “halówkę” to się bawcie, ale za swoje pieniądze, kobieca piłka to ta na trawie i tylko ją się promuje, a na marginesie Panie redaktorze to proszę o poprawną polską pisownię (stylistyka się kłania).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!