Dla Tylko Kobiecego Futbolu nowa gwiazda Ekstraligii – Martyna Zańko (Sztorm AWFiS Gdańsk)
Ekstraliga Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas Wywiady

Dla Tylko Kobiecego Futbolu nowa gwiazda Ekstraligii – Martyna Zańko (Sztorm AWFiS Gdańsk)

image

Czy odczuwasz trudy Ekstraligii? Czy liga Cię zaskoczyła?
Nie jestem zaskoczona ligą. Wiedziałam, że w Ekstralidze jest zdecydowanie wyższy poziom niż w pierwszej, gra jest bardziej dynamiczna i kombinacyjna, że bez dobrego przygotowania będzie mi ciężko odnaleźć się na boisku wśród tak doświadczonych zawodniczek. Uważam jednak, że dobrze przepracowałam okres przygotowawczy, ciężko pracuję na treningach co jak na razie nie pozwala mi odczuć trudy Ekstraligi i mam nadzieję, że tak pozostanie

Jak to jest gdy urywa się punkty mistrzowi jako beniaminek?
Na pewno cieszy to, że jako beniaminek potrafiłyśmy postawić się takiemu rywalowi jakim jest Medyk a punkt zdobyty na terenie mistrza cieszy podwójnie.

Jak oceniasz warsztat trenerski Pana Roberta Chałaszczyka?
Warsztat pracy Trenera Roberta oceniam pozytywnie. Jest On wymagającym trenerem z bardzo dużą wiedzą. Staramy się realizować wszystko to co nam przekazuje w trakcie zajęć. Na treningach zawsze panuje dyscyplina a mimo to Trener znajduje czas na żarty. Uważam, że ma doskonały kontakt z zawodniczkami.

Jakim klubem dla Ciebie jest Sztorm? Czy to coś więcej niż klub?
Sztorm to klub, który daje mi możliwość rozwoju. Cieszę się, że trenuję właśnie tutaj, że mogę robić to co lubię i co sprawia mi ogromną przyjemność w towarzystwie osób z którymi bardzo chętnie spędzam czas. Atmosfera jak i relacje pomiędzy zawodniczkami mają bardzo duże znaczenie. Muszę przyznać, że jesteśmy wyjątkowo zgranym zespołem nie tylko na boisku ale też i poza nim.

Masz futbolową idolke?
Nie, nie mam futbolowej idolki.

Czemu piłka nożna, a nie inne sporty? Co by było gdyby nie piłka?
Piłka nożna towarzyszy mi od dziecka. Już od najmłodszych lat brat zaraził mnie chęcią uprawiania tego sportu. Zabierał mnie na boisko, na początku jako kibica, a później już jako zawodnika. Gdyby nie piłka nożna to pewnie grałabym w piłkę ręczną. Są to moje dwie ulubione dyscypliny sportowe.

Bardzo dziękuję za wywiad!
Cała przyjemność po mojej stronie!

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!