Dobry mecz w Garwolinie. Wilga – Loczki 3:1.
Grają z TKF III liga Polska

Na początek sezonu Loczki zanotowały porażkę w wyjazdowym meczu z Wilgą Garwolin. Mimo porażki 1:3 (0:0) wyszkowianki pokazały się z dobrej strony. Drużyna gospodyń już w pierwszym meczu zgłosiła swoje aspiracje do awansu do II ligi.
W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla trzech debiutantek. Co prawda o Marioli Nadaj, występującej wcześniej w Pradze Warszawa trudno powiedzieć, że jest nowicjuszką, ale po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją było to jej pierwsze spotkanie o punkty. Dla Patrycji Kuleszy i Natalii Tarnażewskiej był to absolutny debiut, dodajmy – całkiem udany. W drugiej połowie pojawiły się jeszcze dwie nowe zawodniczki – Agata Skoczeń i Natalia Jaskulska.
Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Wyszkowianki po akcjach Natalii Chimkowskiej i Pauliny Pokraśniewicz mogły zdobyć gole, ale albo nie trafiały do bramki, albo broniła bramkarka Wilgi – Paula Żach. Zespół z Garwolina bardzo ładnie rozgrywał akcje, ale brakowało celnych uderzeń.
Upał (spotkanie rozgrywano o godzinie 13.00) spowodował, że w drugiej połowie silniejsze fizycznie zawodniczki gospodyń zaczęły przeważać. Pierwsza bramka zdobyta przez Izabelę Matysek z rzutu wolnego w 50 minucie podcięła lekko skrzydła Loczkom, które w drugiej połowie grały ambitnie, ale niedokładnie, szczególnie w ofensywie. Gole Kamili Żach i Emilii Jarzyny udokumentowały przewagę Wilgi. Dopiero w końcówce, przy wyniku 0:3, Loczki ruszyły do ataku, niestety zdobyły już tylko jednego gola, którego autorką była Natalia Chimkowska.

image

Wilga Garwolin vs Loczki Wyszków 3:1
Gole: Izabela Matysek (49.), Kamila Dróżdż (68.), Emilia Jarzyna (80.) – Natalia Chimkowska (80.)

Wilga Garwolin: Paula Żach, Kamila Dróżdż, Angelika Ducka (41. Wioleta Latuszek), Emilia Jarzyna, Klaudia Kobus (50. Kinga Zaczkiewicz), Monika Luty, Izabela Matysek, Małgorzata Nowak, Eliza Ragus, Karolina Wojtecka (30. Katarzyna Abramowicz), Aleksandra Żaczek. Trener: Robert Rokicki.

Loczki Wyszków : Klaudia Gołębiewska, Adriana Wiśniewska (76. Angelika Klimut), Karolina Pokraśniewicz, Patrycja Kulesza, Natalia Tarnażewska (62. Agata Skoczeń), Mariola Nadaj, Karolina Nadaj, Natalia Markowska (77. Patrycja Wojciechowska), Karolina Ufnal (50. Natalia Jaskulska), Paulina Pokraśniewicz, Natalia Chimkowska. Trener: Karol Wołynko.

image

Za tydzień wyszkowianki czeka kolejny wyjazdowy mecz z drużyną DAF Płońsk. Wilga zagra kolejny mecz u siebie – z debiutantkami ze Żbika Nasielsk.