Ekstraliga : Dwie transferowe bomby Sportisu

Fot: Arkadiusz Nowicki – Sportis SFC

 Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi!
W tej smutnej, przewidywalnej i mało profesjonalnej Ekstralidze bardzo brakowało takich klubów jak Sportis, czy Śląsk Wrocław. Oba kluby ostro mieszają nie tylko na boisku, ale też w social mediach … i na transferowym rynku. Zespół z Dolnego Śląska już zaczął – teraz czas na Sportis !

Nowymi zawodniczkami klubu z Bydgoszczy zostały dwie ofensywne zawodniczki – Reut Revaha i Ana Barjaktarovic.

 Teraz to absolutnie inny kaliber niż letnie transfery. Teraz Sportis wypatrzył, obserwował dwie młode i utalentowane zawodniczki, które są uznawane w swoich krajach za spore talenty. 

Fot: Arkadiusz Nowicki – Sportis SFC

 Reut Revaha – szybka i przebojowa 20-letnia skrzydłowa mierzy 148 cm i ma za sobą występy w barwach reprezentacji młodzieżowej do lat 19 m.in. w eliminacjach do Euro oraz grę w seniorskiej kadrze Izraela w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2022. Revaha przychodzi do Bydgoszczy z ekipy wicemistrza Izraela – Kiryatu Gat. W barwach tej drużyny 20-latka rozgrywała spotkania między innymi w Lidze Mistrzyń UEFA. Transfer zawodniczki, która mimo młodego wieku ma dość spore doświadczenie w grze na europejskich boiskach może okazać się strategicznym posunięciem.

 

Fot: Arkadiusz Nowicki – Sportis SFC

 18-letnia Serbka Ana Barjaktarović to aktualna reprezentantka swojego kraju do lat 19 oraz kapitan tej drużyny. Ma za sobą regularną grę w kadrach do lat 16, eliminacjach do młodzieżowego Euro do lat 17 oraz 19. Piłkarka występuje na pozycji napastnika i mierzy 174 cm. Jej ostatnim klubem była WFC Sloga Zemun – wicemistrz Serbii z poprzedniego sezonu. Wcześniej Barjaktarović broniła barw innych rodzimych drużyn: WFC Red Star i FC Sindjelic. Znany w piłkarskim świecie bałkański temperament oraz fakt, że Serbka jest jeszcze bardzo młodą zawodniczką, powodują że transfer może okazać się dla klubu „strzałem w dziesiątkę”.

Z całą pewnością te transfery będą ważnym powiewem świeżości w naszej Ekstralidze i gwarantem bramek w elicie.


 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.