28 września 2022

  W piątkowe popołudnie ogłoszono kto i ile dostanie w Katowicach pieniędzy na sport w 2021 rok. Oczywiście wygrała katowicka GieKSa. Nas jednak tutaj najbardziej zainteresowała zawrotna kwota ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, jaką ma otrzymać kobieca GieKSa na swoją działalność.
Według naszych informacji jest to największa dotacja od miasta w kobiecym futbolu. Dla porównania Czarni od Sosnowca dostaną 400 tysięcy, a Medyk od Konina 610 tysięcy złotych. Czy to oznacza, że klub z Katowic jest najbogatszym zespołem w kraju ? No nie … Stolica Górnego Śląska była jednak najhojniejsza w Polsce dla kobiecej piłki.
Pozostałe zespoły z czołówki tj. Górnik Łęczna, Czarni, Medyk i SMS mają jednak hojniejszych sponsorów i dostają więcej pieniędzy z PZPN na reprezentantki i za sukcesy. Budżety tych klubów sięgają nawet okolic miliona złotych i ponad.
Po raz kolejny jednak 'złotem dla zuchwałych’ będzie wygranie dubletu w sezonie 2020/21. Za wygarnie Pucharu Polski jest do 'zgarnięcia’ 400 tysięcy złotych netto, a za Mistrzostwo Polski 'bagatela’ 200 tysięcy złotych.

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: