Nie było cudu. Tylko honorowy gol Kamczyk
Świat UEFA Womens Champions League

Cudu nie było, bo być nie mogło PSG z Pauliną Dudek w składzie rozprawiło się gładko wygrywając z Mistrzem Polski 6:1. Już do przerwy tak naprawdę było po sprawie. Dubletem popisała się Irene Paredes. Bramkarka Górnika Anna Palińska dwoiła się i troiła, lecz lider ligi francuskiej okazał się za silny.

Ozdobą spotkania i pięknym momentem był honorowy gol Górnika. W 62. minucie wprost z rzutu wolnego bramkę zdobyła Ewelina Kamczyk.

Dla Mistrzyń Polski niestety jest to pożegnanie z Ligą Mistrzyń, teraz czas na przerwę zimową i powrót do ligowej rzeczywistości. Dla PSG dopiero początek przygody w Puchzre Europy

Losowanie 1/8 finału dopiero 16 lutego. Runda zostanie rozegrana w marcu. Na przełomie marca i kwietnia zaplanowano ćwierćfinały, półfinały miesiąc później. Finał na Gamla Ullevi odbędzie się 16 maja.

6 grudnia 2020, 14:30 – Saint-Germain-en-Laye (Stade Georges-Lefèvre)
PSG vs Górnik Łęczna 6:1 (4:0)
Nadia Nadim 21, Jordyn Huitema 24, Irene Paredes 32, 89, Marie-Antoinette Katoto 43, Kadidiatou Diani 51 – Ewelina Kamczyk 62

PSG: Voll – Lawrence (57′  Le Guilly), Paredes, Dudek, Simon – Geyoro,  Däbritz (57′ Fazer), Nadim (70′ Hurtre) – Diani (71′ Bachmann), Huitema, Katoto (57′ Bruun).

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka,  Guściora, Zając – Hmírová (76′ Rapacka), Siwińska (46′ Ratajczyk), Grec,  Zdunek, Kamczyk – Karczewska.

pierwszy mecz –  2:0