26 września 2022
 Już dziś punktualnie o 14:30 na Stade Georges-Lefèvre w Paryżu zabrzmi pierwszy gwizdek chorwackiej sędzi  Jeleny Pejkovic, który rozpocznie rewanżowe spotkanie 1/16 finału ligi Mistrzyń pomiędzy PSG, a Górnikiem Łęczna.
 
Po zeszłotygodniowej porażce 0:2 Mistrz Polski nie oszukujmy się – jedzie po naukę i powalczyć. Sensacją będzie nawet remis z liderem ligi francuskiej. Tak naprawdę nawet honorowa bramka to już będzie dużo. Historia uczy, że we Francji naszym klubom jest ogromnie ciężko, o co kolwiek w Pucharze Europy. Wielokrotnie jak już do Francji przyjeżdżał Medyk na starcie z Lyonem, to dostawał lanie.
 
Jednak polskie serce gorąco wierzy i chciałoby sukcesu Górnika, bo jest nam to bardzo potrzebne w nowym formacie Ligi Mistrzyń. Ze względu na nową formułę przejście eliminacji nie będzie normalnością, a wielkim sukcesem jeszcze większym niż dotarcie Widzewa, czy Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tylko sukcesy i zwycięstwa pozwolą naszym klubom nie zabetonować naszej piłki na lata jak u facetów.

 

 Losowanie 1/8 finału dopiero 16 lutego. Runda zostanie rozegrana w marcu. Na przełomie marca i kwietnia zaplanowano ćwierćfinały, półfinały miesiąc później. Finał na Gamla Ullevi odbędzie się 16 maja. 

 

TRANSMISJA dostępna TUTAJ

relacja tekstowa LIVE

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: