#FAWSL : Minuty Kiszkis, kolejne zwycięstwo Chelsea, kolejny gol Morgan, hit dla City [WIDEO]
FA WSL Ligi Świat

Za nami dziewiąta seria spotkań angielskiej FA WSL. Po raz kolejny nie zabrakło pięknych goli i sporych emocji.

Niestety z powodu złego stanu boiska nie odbył się mecz Birmingham City z Evertonem. W samej końcówce zwycięskiego gola na 1:2 z Reading, dla liderującego Manchesteru United zdobyła Hayley Ladd. Zwycięstwo to pozwoliło utrzymać skromną przewagę trzech punktów i jednego meczu rozegranego więcej nad Chelsea.

The Blues znów zgarnęły trzy punkty po golu Sam Kerr, która wykorzystała podanie od Pernille Harder. Piłkarki Brighton miały swoje szanse, lecz musiały uznać wyższość gwiazdorskiemu zespołowi z najbogatszej części stolicy Królestwa.

Z polskiego punktu widzenia najbardziej zainteresowało nas zwycięstwo 0:4  West Hamu nad piłkarkami Bristolu City. To wszystko ze względu pierwszych w sezonie minut w FA WSL Wiktorii Kiszkis. Utalentowana reprezentantka Polski weszła na murawę w 89. minucie, zastępując Marthę  Thomas, która trzy minuty wcześniej zdobyła gola w tym spotkaniu.

Kolejnego gola z karnego zdobyła Alex Morgan i wydatnie przyczyniła się do zwycięstwa 3:1 Tottenhamu z Aston Villą.

W hitowym spotkaniu emocji nie zabrakło. Manchester City w doliczonym czasie gry zdołał przechylić szalę zwycięstwa w spotkaniu z Arsenalem Londyn. Najpierw wynik otworzyła już w trzeciej minucie  Vivianne Miedema, uderzając świetnie z krawędzi pola karnego. Arsenal nie cieszył się długo prowadzeniem, bo w 30.minucie wyrównała amerykańska zawodniczka City Sam  Mewis. Długo zapowiadało się na remis, lecz w 94. micie spotkania gola na wagę zwycięstwa zdobyła  Szkotka Caroline Jez .

Za tydzień ostatnia w tym roku kolejka w Anglii. Hitowo zapowiada się starcie Chelsea z Tottenhamem. Kerr i Herder kontra Morgan !