Stracony rok futsalowej kadry

 Kończy się ten zły dla wszystkich 2020 rok. Bardzo smutny był on w futsalu, a szczególnie dla naszej narodowej kadry. Mija cały kalendarzowy rok, od kiedy reprezentacją Wojciecha Weissa spotkała się po raz ostatni. Było to w Uniejowie i Toruniu, gdzie dwukrotnie rozprawiliśmy się z reprezentacją Słowenii (7:2, 2:0). Pandemia sprawiła, że jest to najdłuższa przerwa … od momentu zawieszenia kadry. Niestety jeszcze potrwa…

 
 Pierwotnie pierwsze zgrupowanie w roku miało się odbyć pod koniec sezonu, czyli w okolicach kwietnia. Miał być to pierwszy etap przygotowań do eliminacji Mistrzostw Europy. Na jesieni mieliśmy rozegrać main round w Chorwacji z gospodyniami, z Portugalkami i Słowenkami. Niestety … pandemia. Przełożono Mistrzostwa, więc nie było w związku chęci na układanie żadnych planów.

Według naszych informacji nasza futsalowa kadra spotka się dopiero w marcu 2021 roku. Sztab reprezentacji Polski będzie miał czas do października na zbudowanie kadry, która powalczy w Chorwacji o awans do Mistrzostw Europy. Oby ten okres marazmu już nigdy nie przyszedł.
 

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: