INAC Kobe oraz NTV Beleza uzupełniają podium. Nadeshiko League kolejka 18.
Ligi Nadeshiko League Świat

Ostatnia kolejka, pomimo wielu możliwości  nie przyniosła zmian w tabeli. Urawa Reds, które mistrzowski tytuł zapewniły sobie prawie dwa tygodnie temu, na zakończenie sezonu zremisowały mecz z Nojimą. INAC Kobe Leonessa zwycięstwem przed własną publicznością nad Albirexem zapewniły sobie tytuł vice-mistrzyń. Remisy padły w spotkaniach JEF Utd. z Cerezo Osaka oraz Belezy z Ehime FC. Jako, że Osaka nie wygrała w Ichiharze stołeczny klub z Tokio zakończył sezon na najniższym stopniu podium. W ostatnim meczu Mynavi pokanały na wyjeździe Igę FC.

Podsumowanie sezonu oraz zapowiedź zawodowej WE League niebawem.

Skróty

Urawa Red Diamonds 1 – 1 Nojima Stella Kanagawa Sagamihara

(Sugasawa 55′(k) – Minamino 76′)

Świeżo upieczone mistrzynie, zwycięstwem przed własną publicznością zamierzały przypieczętować tegoroczny triumf. Sztuka ta udała by sie im gdyby nie… oslepiające słońce. Na boisku w Saitamie od pierwszego gwizdka piłkarki Urawy wyraźnie dominowały nad przyjezdnymi z Sagamihary, stwarzając sobie kilka doskonałych okazji, z których jednak wykorzystały tylko jedną na początku drugiej połowy. Kwadrans przed końcem meczu Nojima wypracowały sobie przyzwoitą sytuację z kontry, ale słaby strzał który powinien wylądować w rękawicach dobrze ustawionej Ikedy, niespodziewanie przeleciał jej przez palce wpadając do bramki. Golkiperka miała co prawda podczas tej interwencji słońce świecące jej idealnie prosto w oczy –  jednak taki błąd reprezentacyjnej bramkarce nie powinien się przydarzyć.  Ostatecznie mecz zakończył się szczęśliwym dla przyjezdnych remisem bo grającym już o pietruszkę gospodyniom brakowało trochę motywacji by naciskać na zwycięstwo. Nojima kończa bardzo słaby w ich wykonaniu sezon na ósmej lokacie, tracąc 7 punktów do siódmej pozycji.

JEF United Ichihara Chiba 3 – 3 Cerezo Osaka Sakai

(Ichinose 25′, Osawa 40′, Yamazaki 71′ – Takarada 50′, Hayashi 52′, sam. 90+4′)

Zacięty i pełen emocji sześciobramkowy pojedynek rozstrzygnął samobójczy gol stracony w ostatniej minucie meczu. Pomimo, iż piłkarki JEF United schodziły na przerwę przy bezpiecznym prowadzeniu 2-0 to już 7 minut po wznowieniu na tablicy widniał wynik 2-2. Młodzież z Osaki nie zamierzała złożyć broni – walcząc w korespondencyjnym pojedynku z o najniższy stopień podium z Belezą. JEF ponownie wyszyły jednak na prowadzenie w 71 minucie i kiedy wydawało się, iż dowiozą ten wynik do końca – samobójcze trafienie w ostatniej akcji meczu obdzieliło obie drużyny punktem. Cerezo kończą sezon ligowy na czwartej pozycji, ledwie punkt za podium – a wszystko to grając składem U20 ! JEF United lądują w środku tabeli na szóstej lokacie.

NTV Tokyo Verdy Beleza 2 – 2 Ehime FC

(Endo 84′ 86′ – Oya 60′, Yamashita (sam.) 90+2′)

Beniaminek z Matsuyamy zakończył sezon świetnym wynikiem wywożąc z Tokio cenny punkt. O ile jednak trafienie Ayumi Oyi zasługiwało na oklaski to samobójcza bramka Yamashity stracona przez Belezę w doliczonym czasie  wzbudziła jedynie pełne zażenowania milczenie.  Yamashita co prawda nie jest w pełni formy bo wróciła dopiero do gry po przebytej niedawno kontuzji ale takich – nie wymuszonych błędów – pierwsza bramkarka reprezentacji nie ma prawa popełniać. Jeszcze przy stanie 0-1 szarżę dającą Belezie prowodzenie poprowadziła wcześniej Jun Endo ale fatalny błąd jej koleżanki w bramce kosztował Belezę skąd inąd wygrany mecz.  Ehime FC zajmują co prawda ostatnie w tabeli miejsce ale tracąc tylko 3 punkty do ósmej pozycji. Trzecie miejsce Belezy jest najgorszym od 24 lat wynikiem Tokijskiego giganta, który jednak przed sezonem pozbył się kilku kluczowych piłkarek a w sezonie borykał się z plagą kontuzji – nadal jednak kończąc rozgrywki na podium – choć grając podobnie jak Cerezo bardzo młodym składem (U21).

Iga FC Kunoichi Mie 0 – 2 Mynavi Sendai

(Hamada 48′ 62′)

Haruka Hamada tak sie rozstrzelała w ostatnich kolejkach, że ustrzeliła sobie powołanie do reprezentacji, że o wyjazdowym zwycięstwie w Idze nie wspomnę. Piłkarki z Sendai były zespołem lepszym i skuteczniejszym od gospodyń, stąd zasłużone zwycięstwo. Kunoichi z kolei wracają do tablicy bo w tym sezonie tylko momentami ich gra wyglądała dobrze. Przedostatnie miejsce w tabeli klubu z Igi jest tego najlepszym dowodem. Mynavi kończą rok na siódmej pozycji – punkt za JEF United – za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiadają słabe mecze rozegrane w pierwszej części sezonu.

INAC Kobe Leonessa 2 – 0 Albirex Niigata

(Kyokawa 13′ Tanaka 70′)

INAC Kobe Leonessa graja nieco w kratkę – raz lepiej, raz gorzej – ale wciąż na tyle dobrze by pokonać dobrą defensywę Niigaty i ostatecznie zająć fotel vice-mistrzyń. Mai Kyokawa bardzo dobrze przejeła obowiązki kontuzjowanej Many Iwabuchi co z kolei zwiastuje, iż INAC będą się liczyć w nadchodzącym Pucharze Cesarzowej (Puchar Japonii). Albirex  jak zwykle kończą w środku tabeli ale tym razem ledwie 4 punkty za podium potwierdzając tym samym rosnące aspiracje do czołówki.