eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Polska Reprezentacje Świat

Z beniaminka Pierwszej Ligi do …. seniorskiej kadry. Czy leci z nami pilot ?

 Leci i to niezły. Covidowy czas sprawia, że selekcjoner Miłosz Stępiński musi podejmować bardzo ciężkie decyzje. Dość niespodziewanie w piątkowe popołudnie ogłoszono kolejne dowołanie do reprezentacji Polski. Na ostatni decydujący mecz eliminacji Mistrzostw Europy z Hiszpanią powołanie otrzymała Paulina Tomasiak z UKS 3 Staszkówki Jelna.

Utalentowana młodzieżowa reprezentantka Polski po raz pierwszy w życiu zawitała do seniorskiej kadry. Na zapleczu Ekstraligi w barwach beniaminka jest wyróżniającą się postacią, lecz w słabej lidze jej zespół znajduje się tuż nad miejscem spadkowym. Jak jednak wiadomo Tomasiak jest piłkarką kadry U19, której selekcjonerem jest pani koordynator szkolenia Nina Patalon. Zawodniczka nie zagrała międzynarodowego meczu od marca… Niestety szansy wstępu w reprezentacji w takim okresie nie dostaną wyróżniające się zawodniczki z Ekstraligi, gdzie mamy nieporównywalnie większy poziom. Nie oszukujmy się – między Pierwszą Ligą a Ekstraligą jest spora przepaść. Powołanie Tomasiak jest tym z gatunku mocno na przyszłość. 

 Ucierpi na tym na przykład piłkarka z Krakowa, czyli Natalia Nosalik. Mogłaby podobnie jak Tomasiak zagrać w kadrze na pozycji typowej szóstki. Zawodniczka Jagiellonek jest w dobrej formie i jest ograna na nieporównywalnie wyższym poziomie niż zawodniczka z Jelnej. Nie ujmując talentu, jaki niewątpliwie posiada … bardzo słabo wygląda to powołanie i jest ono mocno przyszłościowe. Widać, jednak że druga do kary nie wiedzie przez Ekstraligę. 

 Jest też i druga strona medalu. Nikt nie zazdrości teraz pracy Miłoszowi Stępińskiemu, bo w erze covidu ma on utrudnioną pracę jak nikt inny. Plaga kontuzji, z jaką musi się zmagać oraz sporo zagranicznych trenerów, który po prostu korzystają z covidowych przepisów i blokują naszym najlepszym piłkarkom grę w kadrze – optymizmem zdecydowanie nie napawa. W Hiszpanii nie zagra nasz pierwszy 'garnitur’, ani nawet drugi …

  Początek zgrupowania 24 listopada w Uniejowie. Mecz z Hiszpanią odbędzie się 1 grudnia o godzinie 21:00 na Pabellón de la Ciudad del Fútbol w Madrycie. By awansować do baraży musimy pokonać gospodynie.


POWOŁANIA :

 • Katarzyna Kiedrzynek (VfL Wolfsburg)
 • Kinga Szemik (FC Nantes)
 • Anna Szymańska, Martyna Wiankowska, Olha Zubchyk, Weronika Zawistowska, Dżesika Jaszek (Czarni Sosnowiec)
 • Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszkówka Jelna)
 • Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
 • Aleksandra Rompa (Klepp Elite)
 • Dominika Grabowska (FC Fleury 91)
 • Zofia Buszewska, Kasandra Parczewska (GKS Katowice)
 • Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Dominika Kopińska (Medyk Konin)
 • Małgorzata Grec, Jolanta Siwińska, Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek, Nikola Karczewska, Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
 • Adriana Achcińska, Paulina Filipczak (TME UKS SMS Łódź)
 • Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław)

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: