UWCL : Do trzech razy sztuka! Górniczki w elicie [ZOBACZ GOLE]
Świat UEFA Women's Champions League

Do trzech razy sztuka. W końcu Górnik Łęczna dopiął swego i zagościł w 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Po bardzo emocjonującym meczu pełnych nerwowych starć w samej końcówce Mistrz Polski dopiął swego i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zaczęło się katastrofalnie. Już w drugiej minucie gry w pole karne Anny Palińskiej wbiegła Milica Mijatović, po drodze mijając Oliwię Rapacką. Ta chciała się zrehabilitować, lecz uciekła się do faulu. Holenderska sędzia była bezlitosna i podyktowała rzut karny, który na gola zamieniła Krystyna Freda.

Górnik potem przejął inicjatywę. Usilnie starał się choć wyrównać. Długo bił głową w mur i nie potrafił widocznej przewagi udokumentować. Próbowała Kamczyk, Siwińska obiła słupek … długo nic nie chciało wpaść do siatki przyjezdnych. Zaczęło się robić już naprawdę nerwowo.

Aż w 81. minucie doszło w końcu do błędu byłej bramkarki Medyka Konin. Aubrei Corder nieudolnie wybiła piłkę przed siebie po dośrodkowaniu jednej z Górniczek. Taki prezent wykorzystała Ewelina Kamczyk, która doprowadziła do wyrównania. Paręnaście sekund później był już po meczu. W 83. minucie kapitalnie z dystansu huknęła Emilia Zdunek i trafiła do bramki Apollonu. Wynik 2:1 dał historyczny awans Górnikowi Łęczna.

Już 24 listopada w Nyonie odbędzie się losowanie 1/16 finału. Tutaj na Górniczki czekają już tuzy europejskiego futbolu na czele z Wolfsburgiem, PSG, Lyonem, Chelsea, Bayernem czy Manchesterem City.