Gramy dalej ! Górnik w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń
Świat UEFA Women's Champions League

Pewnym zwycięstwem Mistrza Polski zakończył się mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń. Górniczki pokonały 4:1 ZNK Split i awansowały do drugiej rundy eliminacji.

Gospodynie pomimo braku kluczowych zawodniczek zakażonych koronawrusem grały swoje, choć nie unikały problemów. Od początku do ataku ruszyły Chorwatki. W 6. minucie po błędzie polskiej obrony blisko samobójczej bramki była Dyguś. Potem już swoje zrobiła Hmirova. W 32. minucie z lewej strony centrowała Guściora, obrończynie gości interweniowały na tyle nie poradnie, że piłka trafiła pod nogi Hmirovej. Ta takich prezentów nie marnuje i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Chorwatki miały swoje okazje, lecz to Górnik był lepszy. Sił piłkarkom gości wystarczyło do 68. minuty, kiedy to worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Wtedy to gola zdobyła Karczewska. Chwilę potem po asyście Zdunek drugą bramkę w tym meczu – tym razem głową zdobyła Hmirova. Górniczki już miały awans, chwilę nieuwagi wykorzystały Chorwatki. W 77. minucie Ana Bakalar zdobyła honorową bramkę dla swojej drużyny. Parę sekund później odgryzła się Zdunek, zdobywając gola na 4:1.

Z kim zagra Górnik o 1/16 finału ? Tego dowiemy się już po piątkowym losowaniu drugiej rundy eliminacji w Nyonie. Mecz zostanie rozegrany 18 lub 19 listopada.