Koronobingo trwa w najlepsze… Trzy mecze odwołane. Czwarty zagrożony!

 Po reprezentacyjnej przerwie wraca Ekstraliga. W sobotę zostaną rozegrane trzy spotkania 10. kolejki. Dwa mecze nie dojdą do skutku. Przez covid, kombinowanie  i Ligę Mistrzyń.

 Na początku tygodnia gruchnęła wiadomość, że mecz 10. kolejki Sportisu KKP Bydgoszcz z Rolnikiem Głogówek został na ten moment odwołany. Wszystko to, ze względu wykrytych aż ośmiu zakażeń koronawirusem w zespole Sportisu, co za tym idzie – większość zespołu pozostaje w izolacji bez wspólnych treningów. Na ten moment nie wiadomo, kiedy i czy ogóle ten mecz dojdzie do skutku.

Dziś już wiemy, że nie odbędzie się mecz Olimpii Szczecin z Górnikiem Łęczna. Wszytko to, ze względu oficjalnie meczu Mistrza Polski w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Wiemy tutaj jednak, że w zespole pojawiły się problemy związane z izolacją i kwarantanną kluczowych zawodniczek. Górnik, by zagrać mecz w eliminacjach Ligi Mistrzyń ze ZNK Split – musi mieć przynajmniej trzynaście zawodniczek dostępnych do gry.

 Oficjalnie dziś już został odwołany mecz AP LOTOS Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. Wszystko to, że względu pojawiania się typowych objawów zarażenia koronawirusem u kilku zawodniczek drużyny z Dolnego Śląska.

 Sytuacja jest dynamiczna i jak się okazuje zagrożony jest czwarty mecz. Według naszej wiedzy GKS Katowice wysłał oficjalne pisma do PZPN-u z prośbą o przełożenie spotkania z Czarnymi Sosnowiec. Oficjalnie klub z Górnego Śląska argumentował izolacją covidovą większości zawodniczek. Według naszej wiedzy prośba została odrzucona. Nie wiadomo także, które zawodniczki GieKSy przechodzą kwarantannę, czy są zarażone.

Jednak GieKSa się nie poddaje i wysłała pismo do sanepidu. Pociągnęło to konsekwencje, bo TVP nie czekając na decyzję zrezygnowała z transmisji spotkania na TVP SPORT. Zapadła decyzja, iż będzie transmitowany mecz Medyka Konin z AZS UJ Kraków (12:00).

Jak na tę chwilę nie ma głosów o zagrożeniu, tylko dwóch spotkań. Zgodnie z planem mają odbyć się spotkania TS ROWu Rybnik z TME UKS SMS Łódź oraz właśnie mecz w Koninie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.