Dublet Zawistowskiej, pewna wygrana Polek

 Covid, nie covid trzeba było wygrać i tyle. Polki gładko pokonały Azerbejdżan 3:0, po golu Małgorzaty Mesjasz i dublecie Weroniki Zawistowskiej. Trzeba było sobie radzić bez czołowych zawodniczek, które jeszcze w czwartek zostały odesłane do domów na kwarantanne z powodu pozytywnych wyników testu na covid.

Od początku Polki narzuciły swój styl, lecz były wyjątkowo nieskuteczne. Udało się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to po rzucie rożnym Anna Rędzia zacentrowała piłkę w pole karne Azerek i piłkę głową do siatki skierowała Małgorzata Mesjasz. 

Lepiej już było w drugiej połowie. Szybko dublet ustrzeliła Weronika Zawistowska, które dwukrotnie wykorzystała podania Dominiki Grabowskiej. 

Już we wtorek w Kiszyniowie zagramy z Mołdawią. Na zakończenie eliminacji 1 grudnia polecimy do Hiszpanii. Ewentualne spotkania barażowe mają odbyć się w kwietniu 2021, a turniej finałowy w Mistrzostw Europy odbędzie się latem 2022 roku na angielskich boiskach.

27.10.2020 – Mołdawia vs Polska
1.12.2020 – Hiszpania vs Polska


eliminacje Mistrzostw Europy
23.10.2020, Warszawa
Polska vs Azerbejdżan 3:0 (1:0)
1:0 Małgorzata Mesjasz 41′
2:0 Weronika Zawistowska 47′
3:0 Weronika Zawistowska 66′

sędzia: Tanja Subotič (Słowenia)

POLSKA: Kiedrzynek – Rędzia (46′ Wróblewska), Dudek, Mesjasz, Siwińska, Grabowska, Zdunek, Achcińska (72′ Grzywińska), Zawistowska (72′ Jędrzejewicz), Winczo (46′ Kozak), Tarczyńska

3 Replies to “Dublet Zawistowskiej, pewna wygrana Polek”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.