Sky Sports kupi prawa do ligi angielskiej !

 Angielski Związek Piłki Nożnej oświadczył, że ​​trwa proces przetargowy na wykupienie praw do FA Super League. Po raz pierwszy w historii kobieca piłka ma być pokazywana całkiem komercyjnie. Stacja BT Sport wraz ze Sky Sports nie podały do ​​publicznej wiadomości kwoty, ale mocno spekuluje się, iż będzie ona bardzo wysoka.

Po dwóch sezonach nadawania w całości i za darmo angielska liga przyciągnęła hojnych sponsorów i nadawców wizualnych. Mówi się, że FA Women’s Super League pojawi się w Sky Sports już w przyszłym sezonie po tym, jak Sky przedstawiła bardzo wysoką ofertę.

W związku z tym oczekuje się, że wszystkie mecze sezonu 2021/22 będą transmitowane, ale nie będą już dostępne dla wszystkich. Ponadto Women’s Super League uzgodniła również prawa z NBC w Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej FA nigdy nie próbowała zarabiać na prawach telewizyjnych kobiecej piłki. Od 2011 r. W BBC i BT Sport zawsze oferowany był rodzaj bezpłatnego przekazu z nadawcami pokrywającymi koszty produkcji, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.