19 sierpnia 2022

Niemcy wespół z Holandią i Belgią chcą zorganizować Mistrzostwa Świata w 2027 roku. Ambasadorkami kandydatury są trzy legendy: Silvia Neid, Femke Maes i Sarina Wiegman. Przedstawiać ich chyba nie trzeba.

Silvia Neid: „Mam wrażenie, że w Niemczech zainteresowanie kobiecym futbolem ulega stagnacji. Mundial wzmocniłby go w każdym z trzech krajów. Mam nadzieję, że pojawiłby się szum podobny do tego w 2011, a kobieca piłka kwitła.”

W 2011 roku Niemcy same organizowały mundial i były to jedne z najlepiej jak nie najlepsze zorganizowane mistrzostwa w historii. Cóż – niemiecka solidność to atut sam w sobie. Hype jaki wtedy urósł był potężny. Zainteresowanie kibiców było ogromne. Niestety Niemki odpadły wtedy w ćwierćfinale. Poza tym nasi zachodni sąsiedzi organizowali też ME w 1989 i 2001 roku. Holandia organizowała z kolei ubiegłe ME, w których dość zaskakująco triumfowała. Związek holenderski już w 2018 roku sygnalizował chęć organizacji MŚ. Z Belgią, a przede wszystkim Niemcami (bo nie ukrywajmy – to DFB pełni rolę lidera w tym triumwiracie) będzie o to znacznie łatwiej.

 

Maciej Iwanow

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: