Kolejne przypadki COVIDu w Ekstralidze. Co dalej ?

 W niedzielny wieczór jak grom z jasnego nieba spadła informacja o pozytywnym teście na koronawirusa piłkarki Jagiellonek Katarzyny Daleszczyk.

W Krakowie działają prewencyjnie. O pozytywnym teście było wiadomo już od początku tygodnia. Katarzyna Daleszczyk nie trenowała z zespołem od tygodnia. Drużyna trenuje w małych grupach.

 Dziś niestety mamy kolejny przypadek, a to nie koniec. Według naszych informacji dziś potwierdzono jeden przypadek w Sportisie KKP Bydgoszcz. Przebadano kolejne zawodniczki i członków sztabu szkoleniowego. Prawdopodobnie już jutro możemy spodziewać się przynajmniej pięciu kolejnych pozytywnych wyników.

Co mają zrobić kluby ? PZPN milczy. Nie ma odpowiedniego protokołu medycznego dla klubów piłkarstwa kobiecego. Kluby tak naprawdę nie wiedzą, co teraz mają robić. Teraz prawdopodobnie sprawa zostanie przemilczana i przeczekana, byleby dograć Ekstraligę do końca rundy jesiennej.

Nikt nie spieszy się do wydawania pieniędzy na testy. Popytaliśmy w paru klubach i nikt nie spieszy się do dobrowolnego testowania. Jeśli nie sfinansuje ich Związek tak naprawdę oprócz przymusowych testów, jakie są wykonywane reprezentantkom Polski, czy Słowacji. Co będzie dalej ?

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: