GieKSa zbiła Rolnika

GieKSa powetowała sobie ostatnie niepowodzenia i dziś gładko pokonała Rolnik 5:0. Dublety ustrzeliły Zofia Buszewska i Klaudia Maciążka.

Gospodynie nie dały szans Rolnikowi. Już w 5. minucie do siatki trafiła Miłek, lecz sędzi Ewa Żyła dopatrzyła się spalonego. Na szczęście dla gospodyń chwilę później wynik już prawidłowo otworzyła Zofia Buszewska. GieKSA powoli się rozpędzała i raz po raz strzelała na bramę Dominiczak. Szalała Maciążka. W 35. minucie była bliska nawet zdobycia gola, lecz zawodniczki przyjezdnych wybiły piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty później już była bezbłędna, po świetnym rajdzie strzelając bramkę na 2:0.

Po zmianie stron swoje okazje miał Rolnik, lecz był dziś za słaby na GieKSę. Już od 71. minuty worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Po raz drugi trafiła Buszewska. Dziesięć minut później po dograniu Kłody na 4:0 podwyższyła Maciążka. Wynik w samej końcówce ustaliła Klaudia Miłek.

Już za cztery dni Rolnik zagra zaległe spotkanie ze Śląskiem. Później czas na reprezentacyjną przerwę. Od 19 października planowany jest start zgrupowania kadry przed eliminacjami Mistrzostw Europy. Cztery dni później na Stadionie warszawskiej Polonii zmierzymy z Azerbejdżanem, a 27 października podejmiemy w Kiszyniowie Mołdawię.

Transmisja meczu z Azerbejdżanem w TVP Sport, bój w Kiszyniowie z Mołdawią powinniśmy zobaczyć na kanale YouTube tamtejszej federacji.

9. kolejka Ekstraligi (13:00), 10.10.2020
Stadion Miejski GKS Katowice (Katowice, Bukowa 1A)
GKS GieKSa Katowice vs Rolnik Głogówek 5:0 (2:0)
1:0 Zofia Buszewska 7′
2:0 Klaudia Maciążka 37′
3:0 Zofia Buszewska 71′
4:0 Klaudia Maciążka 80′
5:0 Klaudia Miłek 90′

sędzia : Ewa Żyła