Dziewiąte zwycięstwo z rzędu Czarnych [WIDEO]

Lokomotywa z Sosnowca mknie dalej. Dziś w 9. kolejce pokonała Śląsk 0:3 we Wrocławiu. Choć gospodynie się zamurowały bramki i grały bardzo odważnie – nie miały szans z zespołem Czarnych. Gole zdobywały Veronica Slukova, Weronika Zawistowska i Alicja Materek.

OD pierwszych minut to Czarne ruszyły do ataków. Frontalne ataki rozpoczęła Weronika Zawistowska i już w pierwszej minucie po strzale Slukovej gospodynie musiały się bronić. Chwilę potem Jędrzejewicz wpakował piłkę do siatki, lecz sędzia Michalina Diakow zobaczyła się w tej akcji spalonego. Podobnie było chwilę potem, po raz drugi trafiły Czarne, lecz ponownie gol nie został uznany.

W ostatnim kwadransie drugiej połowy sędzia Diakow już pretensji nie miała. Najpierw w 30. minucie Kostova dograła Slukovej i było 0:1. Tuż przed przerwą na 0:2 podwyższyła Zawistowska po podaniu Jędrzejewicz. Po drugiej stronie swoje okazje miała Buś i Iwaśko, lecz górą była Szymańska.

Wszystko rozstrzygnęło się w 68. minucie, kiedy to po strzale Zawistowskiej Bocian ‘wypluła’ piłkę do przed siebie. Skarciła ją Materek, dobijając Śląsk trzecim golem.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Od 19 października planowany jest start zgrupowania kadry przed eliminacjami Mistrzostw Europy. Cztery dni później na Stadionie warszawskiej Polonii zmierzymy z Azerbejdżanem, a 27 października podejmiemy w Kiszyniowie Mołdawię.

Transmisja meczu z Azerbejdżanem w TVP Sport, bój w Kiszyniowie z Mołdawią powinniśmy zobaczyć na kanale YouTube tamtejszej federacji.

9. kolejka Ekstraligi (12:00), 10.10.2020