SMS bez kompleksów ograł Medyczki

W hitowym meczu otwierającym 9.kolejkę Ekstraligi starły się ze sobą piłkarki SMS-u i Medyka Konin. Mecz obfitował w piękne bramki piłkarek gospodyń. Piłkarki Marka Chojnackiego pokazały swoją wyższość nad bardziej utytułowanym rywalem i pokazały, że będą się liczyć w walce o ligowy medal.

Od pierwszego gwizdka sędzi Ewy Augustyn to gospodynie grały mądrze i przeważały. Wykazywały też taktyczną wyższość nad Medyczkami. Raz po raz, atakując bramkę Sopor. Przyjezdne siermiężnie próbowały grać na Gawrońską, nie przynosiło to żadnego skutku. W 11. minucie przed polem karnym Medyka wywróciła się Achcińska, lecz sprytnie podała do Markuszeuskajej. Białorusinka dograła do Grybowskiej, która ładnym strzałem pokonała Sowalską.

Medyk jednak nie spał. Chwilę potem z wolnego próbowała Grzywińska, lecz Sowalska była górą. W 23. minucie świetną akcję z lewej strony SMS przedostał się pod pole karne Medyka, świetnie dograła na dobieg na prawą stronę do Marii Zbyrad. Ta uderzyła pięknie z dystansu nie do obrony w samo okienko bramki strzeżonej przez Sapor.

Medyk próbował szczęścia. Najdogodniejszą w pierwszej połowie miał w 30 minucie, kiedy to Kaletka uderzała na pustą bramkę, ale Sokołowska świetnie asekurowała i wybiła piłkę. Podopieczne Jaszczaka, pomimo kolejnych szans nie dały rady jednak pokonać w pierwszej połowie Sowalskiej.

W drugiej połowie było podobnie. Piłkarki z Wielkopolski nie radziły sobie z szybkością i jakością gospodyń. W 56. minucie po faulu na Rędzi, do rzutu wolnego podeszła Achcińska. Atomowym strzałem podwyższyła wynik spotkania na 3:0. To był nokaut!

Zaraz po bramce z powodu urazu Ada musiała opuścić boisko. Pojawiły się na nim też Piechocka i Szydełko, które trochę zmieniły wygląd tego meczu. Dziesięć minut potem Gawrońska strzelała na bramkę Sowalskiej, która wypluła piłkę przed siebie. Podbiegła do niej Kopińska i trafiła kontaktową bramkę.

Chwilę potem sytuację sam na sam zmarnowała Zbyrad. Powinno być już po meczu. W samej końcówce jeszcze trafił Medyk. W 87. minucie po dograniu Grzywińskiej piłkę głową do siatki skierowała Maskiewicz

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Od 19 października planowany jest start zgrupowania kadry przed eliminacjami Mistrzostw Europy. Cztery dni później na Stadionie warszawskiej Polonii zmierzymy z Azerbejdżanem, a 27 października podejmiemy w Kiszyniowie Mołdawię.

Transmisja meczu z Azerbejdżanem w TVP Sport, bój w Kiszyniowie z Mołdawią powinniśmy zobaczyć na kanale YouTube tamtejszej federacji.