Bezbłędna Urawa oraz świetny pojedynek w Sagamiharze. Nadeshiko League kolejka 13
Ligi Nadeshiko League Świat

Pewne zwycięstwo Urawy Reds nad JEF United.  Nojima Stella Kanagawa Sagamihara lepsze od NTV Tokyo Verdy Beleza w pojedynku kandydującym do najlepszego meczu trwającego sezonu. Cerezo Osaka pokonują Albirex Niigata na własnym stadionie.  INAC Leonessa po dramtycznej końcówce wygrwywają z Igą FC.  Piłkarki Vegalty wywożą trzy punkty z Matsuyamy.

Skróty:

Nojima Stella Kangawa 2 – 1 NTV Tokyo Verdy Beleza

(Kawashima 28′, Kitakata 62′ – Kobayashi 14′)

W Belezie trwa kryzys jakiego w tym klubie nie widziano od prawie dekady. Trzecia przegrana w czterech ostatnich meczach – czwarta w całym sezonie – niczym kubeł zimnej wody zmywa głowy działaczy oraz kibców mistrzyń Japonii. Tym razem lekcji pokory Tokijskiemu gigantowi udzeiliły piłkarki Kanagawy Sagamihary. Widzowie zgromadzeni na stadionie w Sagamiharze obejrzeli jedno z najlepszych spotkań tego sezonu. Beleza zaczęły mocno – od strzału w poprzeczkę Hasegawy – i jako pierwsze objęły prowadzenie po dynamicznym rajdzie i bramce Kobayashi. Nojima odrobiły jednak straty wyrownując wynik meczu 15 minut później po kapitalnym uderzeniu Kawashimy.  Przyjezdne ponownie zaatakowały próbując objąć prowadzenie, gospodynie jednak natychmiast odpowiadały kontrami. Do przerwy 1;1. W drugiej połowie widowsko jeszcze bardziej zyskało na emocjach. W 62 minucie wprowadzona chwilę wcześniej na boisko Miyzawa straciła piłkę przy pressingu rywalek, świetne podanie Minamino natychmiast wykorzystała Kitekata bezbłędnie umieszczając piłkę w siatce. Gospodynie nie spoczęły na laurach i wciąż starały się podwyższyc wynik, piłkarki Belezy również atakowały ścigając wynik. Do końca spotkania akcje przenoisły się z jednego pola karnego w drugie. Pomimo wielu szans stworzonych po obu stronach wynik jednak nie uległ już zmianie.

Urawa Red Diamonds 3 – 0 JEF United Ichihara

(Sugasawa 15′ 37′, Ando 73′)

Z chłodną, kliniczną precyzją piłkarki Urawa Reds punktują kolejne w tym sezonie rywalki stojące na ich drodze po mistrzostwo. Piłkarki JEF próbowały co prawda podjąć wyzwanie w tym meczu lecz wyraźnie brakowało im argumentów na szczelną i bezbłędną defensywę gospodyń. Obchodząca w tym tygodniu 30 urudziny – Yuika Sugasawa – sprawiła za to sobie oraz kibicom wspaniały prezent zaliczając dwa trafienia już w pierwszej połowie. Będąca obecnie w życiowej formie snajperka the Reds zasłużenie prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi z 15 trafieniami.

Cerezo Osaka Sakai 2 – 1 Albirex Niigata

(Yakata 7′, Hayashi 41′ – Sonoda 73′)

W tym wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsze okazały się gospodynie z Osaki. Dzięki zwycięstwu piłkarki Cerezo zrównały się punktami z drugą w tabeli Belezą potwierdzając swoje aspiracje do walki o podium w tym sezonie. Albirex pomimo straty punktów zagrały dobre zawody co z kolei napawa optymizmem ich kibiców bo przed Niigatą stoją teraz pojedynki ze słabszymi drużynami dolnej częsci  tabeli.

INAC Kobe Leonessa  2 – 1 Iga FC Kunoichi Mie

( Tanaka 87′, Sakuma (sam.) 90+4′ – Noichi 1′)

Kolejny raz Kunoichi tracą punkty w końcówce meczu. Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gospodyń, które po fanastycznym strzale Noichi objęły prowadzenie już w pierwszej minucie. Kunochi nastepnie umiejętnie rozbijały ataki przyjezdnych i pomimo rosnącej przewagi INAC nie pozwalały rywalkom na za wiele groźnych akcji. Gdyby rozgrywane przez Igę spotkania trwały po 80-85 minut Kunoichi miały by w tabeli co najmniej 5-6 punktów więcej na koncie. Niestety futbol czasami bywa niesprawiedliwy i przeciwnik, który z przebiegu meczu zasługwał co najwyżej na punkt wyjeżdża do domu z trzema. INAC wyrównały wynik na trzy minuty przed końcem, a w ostatniej akcji meczu gosodynie wbiły sobie samobója. Pozostaje jednak pytanie czy to zwycięstwo uratuje posadę trenera Englesa bo Leonessa znów zagrały przeciętny mecz.

Ehime FC 0 – 2 Mynavi Vegalta Sendai

(Hamada 10′ 32′)

Trwa dobra passa piłkarek Sendai. Tym razem Mynavi wywożą trzy punkty z Matsuyamy po zasłużonym zwycięstwię nad Ehime FC. Przesunięcie Haruki Hamady do roli środkowej napastnik w tym sezonie wydaje się przynosić efekty bo wychowanka Fukushimy ma już 8 trafień na koncie. Piłkarki Ehime zaczynają niestety wyraźnie odstawać od stawki w tej lidze choć trzba powiedzieć, że pomimo to kibiców mają fantastycznych.