Medyk znów wygrywa
Polska

Pięćsetny mecz Medyka w Ekstralidze nie mógł się skończyć inaczej jak wysokim zwycięstwem zespołu z Konina. Podopieczne Romana Jaszczak pokonały 5:2 beniaminka z Rybnika.

Od początku to gospodynie dominowały. Już w pierwszych trzydziestu minutach legenda Medyka Anna Gawrońska ustrzeliła dublet. ROW nie stwarzał zbytniego zagrożenia bramki Sapor. Jednak w doliczonym czasie gry zdobyła Patrycja Matla.

W drugiej połowie podrażniony Medyk szybko wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie. W 56. minucie trafiła z wolnego Natalia Chudzik. Jednak stało się coś, co przyćmiło piękny jubileusz. W 69. minucie rękę złamała Sandra Sałata, niestety z boiska wyjechała w karetce pogotowia. Teraz będzie czekać ją kilkumiesięczna przerwa.

Medyk nie ustępował. Chwilę potem z dystansu na 4:1 trafiła Grzywińska. ROW dzielnie walczył i pod koniec spotkania Botor z rzutu wolnego zdobyła drugą bramkę dla swojego zespołu. W doliczonym czasie gry jeszcze Julia Krzyżok z ROW-u skierowała piłkę do własnej bramki, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:2.

Za tydzień ROW zagra z Górnikiem Łęczna, a Medyk ze SMSem.

8. kolejka Ekstraligi
3.10.2020 (11:00), Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego (Konin, Podwale 1)
Medyk Konin vs TS ROW Rybnik 5:2 (2:1)
1:0 Anna Gawrońska 1′
2:0 Anna Gawrońska 29′
2:1 Patrycja Matla 45’+3′
3:1 Natalia Chudzik 56′
4:1 Gabriela Grzywińska 77′
4:2 Edyta Botor 81′
5:2 Julia Krzyżok 90’+6′ sam